Kezdőoldal » Otthon » Kert » 200 m2 kertnek van értelme...

200 m2 kertnek van értelme vagy már olyan mintha lakásban élnék?

Figyelt kérdés
Kis városokban errefelé a belváros részen csak maximum ekkora kertes házakat lehet kapni

2020. jún. 30. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
20 m2 kertnek is van értelme. 200 m2-be már belefér egy kis kerti kiülő, ágyások, gyümölcsbokor/fa. Sok ehető dolgot tudsz termeszteni, ha rossz a föld, akkor magaságyásban gondolkodj.
2020. jún. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
Nem nagy de persze hogy 1000 szer jobb mint egy lakás.
2020. jún. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes az élet, mert nekem meg az a gondom, hogy minden jobb házhoz számomra hatalmas földterület van, nevezzük akárminek is.

Most is olyanban lakom, ahol 1400 valahány m2 van, ebből amit használunk nagyjából 3-400 m2, a többivel csak a gond van.

2020. jún. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha az ember a zárt lakását ki tudja nyitni a világra, a természetre, akkor az már önmagában is minőségi változás felfelé.
2020. jún. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

200 m2 pont ideális arra, hogy ki tudj mozdulni, legyen egy kis saját zöld területed és ne kelljen minden nap a kertben dolgozni.

200 m2-ben rengeteg lehetőség van ha jól megtervezed.

Kérdés, hogy mit akarsz. Egy kerti kiülő, grillező, kis szökőkút, néhány tuja, kavicsos rész, füves rész, akár egy fürdő dézsa.

De akár két sor paradicsom meg két gyümölcsfa is belefér.

2020. jún. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bármelyiket elfogadnám ami a linken van, pedig ezek szerintem kisebbek, mint 200 m2.

Ha a galériát is megnyitod, ott is van 24kép ötleteléshez:

[link]

2020. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pihenőkertnek elég, arra, hogy ki tudj mozdulni a házból, és mégse az utcára kelljen menned. Ha konyhakertben gondolkodsz, akkor az egészet művelni kell, hogy alapdolgokat meg tudj termelni, és csak a tömegterményeket kelljen venni.

Nekem is 200 m2 körül van az itthoni kertem.

Van benne egy sor magas tuja (hogy a kertszomszéd ne lásson be az ablakon, mert nem szeretjük a redőnyt lehúzgálni), 1 nagy fenyő az árnyékáért, 1 nagyobb meg 2 kicsi gyümölcsfa, 2 szőlő, 4 mini kivi, 3 méter málna, némi tavaszi hagymás virág, meg a ruhaszárító kötelek alatt két méter fű, ami nem való semmire, de a ház északi oldala mellett nem lenne érdemes semmit ültetni. Tavasszal vagy 20 percig járkáltam összevissza, hogy hová tudnék elültetni 2 paradicsomot meg 4 paprikát, hogy legyen itthon is friss. (Van még földem ezen kívül is.)

Szóval, ha termelni akarsz valamit érdemi módon, akkor 200 m2 az semmi, de ha csak ki akarsz menni a házból, és alapvetően nem akarsz dolgozni, akkor elég.

2020. júl. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok dolgozni vele,csak kell egy kis nyugalmas zöld terület.
2020. júl. 1. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!