Kezdőoldal » Otthon » Kert » Olyan üvegház üvegezésének...

Olyan üvegház üvegezésének költsége mekkora értéktartományban mozog hozzávetőlegesen, melyben kókusz és datolyapálmákból négy-öt (nyolc-tíz méteres) fér el? Télen elég, ha tíz-tizenkét fokra fűthető fel, nem kell drágán állig hőszigeteltnek lennie.

Figyelt kérdés
Nem tudom, kapok-e ezen az oldalon értékelhető választ, de reménykedem. Hátha.

2020. júl. 6. 17:31
 1/7 A kérdező kommentje:

Összesen öt pálma, nem külön-külön öt-öt.


Inkább a magasság miatti üvegezés lesz itt a kérdés, nem (annyira) szélesség-hosszúság.


Természetesen csupán egy, maximum két oldalt kellene csak beüvegeztetni. De attól tartok, hogy így is túlságosan drága lesz...

2020. júl. 6. 18:18
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy ekkora építmény, 10+ méteres belmagassággal (mivel a növények felett is kell némi légtér) minimum több 10 milliós tétel.

Biztos hogy engedély köteles lenne, terveztetni kéne, plusz valami masszív acél szerkezetet kéne építtetni neki, ami ellenáll az időjárásnak.

Én alaphangon 20 millió alatt nem gondolkodnék.

2020. júl. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te igazából csak az üvegezés árára vagy kíváncsi, nem az egész épület árára? Két átlátszó oldal azért legalább kell, ha több nem is, plusz a tetőnek se árt, ha nem átlátszatlan.

Mondjuk, üvegezni már nem szoktak, polikarbonátot használnak.

Ha UV- és jégesőálló polikarbonátot számolsz, többkamrásat (a hőszigetelés miatt), akkor 10 E/m2 áron már egész jót adnak. Amennyivel drágább az üvegnél, az gyorsan bejön a fűtésből. Mert az is több százezres tétel lesz évente.

Ez mondjuk 1,5-2 M polikarbonátra. 1 M alatt be is építik, beleértve a hozzá való alumínium idomokat és a munkadíjat. Nyilván csak ezzel foglalkozó cég, akiknek minden megvan hozzá, és 2 nap alatt összedobják.

2020. júl. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszönöm a választ.


A polikarbonáttal azonban van egy "kis" problémám...


Akárhány helyen voltam, ahol polikarbonát volt, minden egyes épületnél recsegett, zörgött nyaranta össze-vissza...


Ez (nyilván hosszútávon) borzasztóan zavaró.


Emellett nem lehet hogy sokkal jobban karcolódik az üvegnél?

2020. júl. 7. 16:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha zörög, az beépítési probléma.

Nincs, ami megkarcolja.

Üveg esetén évi százezerrel több a fűtés.

2020. júl. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mivel, vagy milyen beszerelési megoldással lehet a zörgést, recsegést hosszútávon elkerülni? Vagyis a szakembereknek mire kell(ene) odafigyelniük?


Ha így írod, akkor biztos, hogy van olyan dolog/metódus, ami miatt recseg, és ezt a dolgot kiküszöbölve, biztos van olyan is, amitől hosszú távon sem fog zörögni.

2020. júl. 8. 13:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, már nem emlékszem a részletekre.

Csak egy ezzel foglalkozó illető magyarázta nekem egyszer, hogy mi okozza a pattogást, és hogyan kell kivitelezni, hogy ne pattogjon.

2020. júl. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!