Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam ajándékba 20 tő fagylal...

Kaptam ajándékba 20 tő fagylalt, de most kellene ki szednem és átültetnem szerintetek túlélni?

Figyelt kérdés

Olyan 170 cm körüliek nem volt velük foglalkozva igazából mert se nem dús se nem formás,viszont én szeretném hogy nálam az legyen. Lehet még belőle valami?

Azért gondoltam hogy jó lehet mert 3 tő volt ültetve a kerítés vonalában mikor a házunkat vettük és kerítés építésre miatt tőben kivágtuk mert útban volt és most 2 év után gyökérről újra hajtva már kb 180 cm.



2020. júl. 15. 09:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%
Inkább tedd a fagyasztóba, mert elolvad..
2020. júl. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ültetésnél a szokásosnál mélyebb gödör, folyamatosan iszapolni még mielőtt belekerül a növény. Tehát víz és víz kb. 4-szer megvárod míg teljesen beszívja a talaj. Ha belekerül a növény , egy kis föld+víz, rétegesen, mindig megvárod hogy a víz eltűnjön.A növényt persze előtte visszavágni a gyökeret úgyszintén. Az első 1 hónapban ne hagyd hogy a talaj kiszáradjon. Üdv. kertész vagyok
2020. júl. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Utálom, hogy a telefon állandóan ki javít🤦‍♂️😅

"FAGYALT"

2020. júl. 15. 10:13
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, nagyon hasznos volt!

Annyit még kérdezhetek,hogy mennyire vágjam vissza?

Csak, hogy nehogy túlzásba vigyem🙄.

2020. júl. 15. 10:17
 5/19 anonim ***** válasza:
Semmi vész, gyakran megesik :). Bocs most nézem hogy 170 cm-esek. Na jó kis kertész vagyok :D , azt javaslom legalább 50cm-re vágd vissza. Hosszútávon meghálálja majd.
2020. júl. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Úhhh, 😳

akkor csak botok maradnak😲.......

Meg próbálok képet betenni róla....

2020. júl. 15. 10:53
 7/19 anonim ***** válasza:
Értem, tudom ijesztőnek hangzik de ha nem vágod vissza akkor nem lesz szép sűrű. De ha megfelel ritkásabban is akkor vághatod feljebb csak az eredmény hosszútávon nem olyan szép. A "botok" is kihajtanak, türelem kérdése. Néha muszáj drasztikusnak lenni a növényekkel.
2020. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok képet feltenni, mind egy remélem igazad van és még maradnak, meg fogadom a tanácsadást! ☝️
2020. júl. 15. 11:00
 9/19 anonim ***** válasza:
Jó munkát kívánok, viszlát!
2020. júl. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget Még egyszer
2020. júl. 15. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!