Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyibe kerül körülbelül egy...

Mennyibe kerül körülbelül egy kb 6 méter átmérőjű kerti tó építtetése?

Figyelt kérdés

2020. júl. 17. 08:35
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
EZ nagyon sok mindentöl függ, a talajtól, az építési módszertöl, a tó mélységétöl.
2020. júl. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Igényesen, gépészettel, 1-2 millió között.
2020. júl. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tófóliával gondoltam. Csak egy kis vizinövényt bele, meg pár halat.
2020. júl. 17. 09:16
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
66%
300 körül kb. Ez mondjuk a földmunka es a fóliázás a helyszinen. Mert gondolom azt a 15 m3 földet nem kézzel akarod kidobni. Aztán k8alakítod körbe a partot ki kell rakni kővel. Baromi drága a kő ha direkt díszköveket vennél. Keresni kell lerakatot ahol mosatlan kólé kav8csot árulnak. Az telis tele van szebbnèl szebb nagy kövekkel. Fillérekért adjàk. Én 5000 forintból körberaktam a tavam. 3x4 méteres. Beszel egy levegőztetőt meg egy vízforgatót azt csá. Én nem szűrögetem ekkora tóhoz drága rendszer kellene. Árpaszalmát kell szerezni. Tenni egy krumpliszsákkal a csobogó alà és meggátolja az algaképződést. Növényt bele. Pár aranyhalat azt pikk pakk elszaporodnak. Ha céggel csináltatod komplett tényleg elerheti a milliót
2020. júl. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom ahogy az 5-ös mondja, de bezavart, hogy cégeket több milláért láttam a neten. Mi a bánat kerülhet ennyibe?
2020. júl. 17. 11:05
 6/10 A kérdező kommentje:
4-est akartam írni
2020. júl. 17. 21:38
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

Az a különbség, hogy az egyik egy kerti tó, a másik csak egy kifóliázott vizesgödör.


Ez pont olyan, hogy 150 ezerért már kapsz autót, meg 25 milláért is. A lényeg ugyan az lesz, csupán más körítéssel.

2020. júl. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
60%

- Tófóliát NAGYON óvatosan és ésszel lerakni, nehogy megsérüljön(később sem)-nekem sikerült szereznem egy óriási gumiszőnyeget inkább

- A 25 m3-es tavamban 2 vízforgató van, újonnan darabja mondjuk 80-150000 Ft, de csak egyet vegyél, meglátod milyen egyszerű az egész-a net tele van házi megoldásokkal, egy szivattyú 15000 Ft külön. Egy levegőztető kompresszor csövekkel, mindennel szerintem max 30ezer. Ezen kívül már csak minél több növény, de azokat ésszel, zónák szerint, hogy jól is érezzék magukat és szaporodjanak. Sokszor árulnak is FB marketplace-en, jófogáson, akiknek pl. tavirózsa túlszaporulatuk van. Halak ugyanígy.

A földmunka, tófólia, kövek a legtöbb és legmunkaigényesebb, azon felül az első vízfeltöltéssel együtt szerintem 2-300ezerből már jól be lehet indítani a tavat.

Releváns FB csoportokban sok dologban tudnak segíteni.

2020. júl. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mindentudó99 ***** válasza:
30%
#7 Az a különbség hogy azt fizeted meg hogy kivonul egy cég és mindent megcsinál 1-2 nap alatt. Magadnak ugyan azt meg tudod csinálni csak 5 öd áron. Es akar heteket is igenybe vehet amíg csinosítgatod. A gödröt kell kiásatni szintbehozni. Majd a helyszinen fóliáztatni. A többit már magad is megcsinàlod.
2020. júl. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Amennyiben nem vagy lusta ,szinte ingyen van. Lapát ,.ásó ,elkezdesz ásni. A fólia , pár ft. Haverom ugyanekkorát fillérekért megcsinált 1 nap alatt. Ora et labora.
2020. júl. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!