Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tudom életbentartani a...

Hogyan tudom életbentartani a növényeiment télen is?

Figyelt kérdés

A nyáron kezdtem el növényeket ültetni balkonládába, muskátlit, levendulát, cserepesrózsát, kövirózsát.

Pincénk nincs, fogalmam sincs hogy fogom a musátlit teleltetni, esetleg a kamrába tudnám. A levendulát cserében kintlehet hagyni, a cserepes rózsát most vettem, nem tudom mi lesz vele. Kaptam ajándékba aloeverát, az nyéron kiültethető?



2020. júl. 24. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A cserepes rózsák a legfagytűrőbb rózsák közé tartoznak, azt nyugodtan kiültetheted a kertbe, a levendulával egyetemben. Cserépben bizonytalan, mert a földje átfagy, a kertben meg folyamatosan fűti a gyökereket a talajhő. De még nagyobb veszély, hogy kiszárad a cserépben. Nekem tizenvalahányféle cserepesként árult rózsa van most a kertemben.

A muskátli elvan a kamrában, ha hideg van ott. Lényeg, hogy ne öntözd meg rendesen, csak 3-4 hetente nedvesítsd meg egy kicsit. Régen falun úgy teleltették, hogy a kertből kiszedett töveket összekötötték egy madzaggal, és felkötötték az istállóban egy szögre, ott a tehenek nedvesen és fagymentesen tartották a levegőt, ennyi elég volt a muskátlinak.

Az aloe szintén teleltethető a kamrában, ha van ablak. Télen nem kell öntözni, esetleg pár alkalommal nedvesíteni. (Ez csak hideg, maximum 15 fokos kamrára igaz.) Nyáron ki lehet ültetni, bár szerintem nem érdemes. Ha leteszed a földre, nagyobb lyukú cserépben, akkor legyökeresedik a szabad földbe, és onnantól egyáltalán nem kell öntözni meg tápoldatozni.

2020. júl. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az aloe vera nem igazán fagytűrő. Sajnos én is úgy gondoltam, hogy kint jó helye lesz, de ki fagyott.
2020. júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!