Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudnátok segíteni beazonosító...

Tudnátok segíteni beazonosító ezeket a szobanövényeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az alábbi linken található képen lévő növényekről lenne szó, szeretnék utánajárni, hogy hogy kell jól gondjukat viselni, de nem tudom hogy hívjuk őket. A beazonosítósban szeretném a segítségeteket kérni. Amire eddig rájöttem, hogy a 3-as a nyíllevél lesz. Köszönöm!


[link]



2020. júl. 25. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy telepítsd a Google Lens alkalmazást, azzal szinte biztos sikerül beazonosítani. Csak elindítod az alkalmazást, kamerát ráirányítod a növényre, rányomsz a nagyítóra, és már jönnek is a találatok.
2020. júl. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

5,yucca

7,viaszvirág

2020. júl. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
De szép állapotban vannak!:)
2020. júl. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1. Fókusz

3. Diffenbachia


(de ezt nehogy készpénznek vedd, inkább tényleg higyj egy alkalmazásnak, tuti ügyesebb mint én. Bocsi. 😂)

2020. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nincs köztük diffenbachia!
2020. júl. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Akkor ezt benéztem.

Csodás, mert pont valamelyik nap megyünk el az exemhez a nagy virágjaimért, kettő diffenbachia van köztük, tény lassan egy éve megyek a nagy virágokért :)

Elnézést akkor Kérdező.

2020. júl. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A #2-nek biztosan igaza van.

Az 5-ös yucca (magyarul óriás pálmaliliom tudományos neve Yucca elephantipes), a 7-es viaszvirág (Hoya carnosa).

2020. júl. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
1. valamilyen Peperomia.
2020. júl. 26. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sem Dieffenbachia a 3-as. Inkább Ránclevélnek mondanám (Alocasia). Jellemző rá a nyíl alak és a világos foltok, habár a képen világos csíkok vannak. Lehet, hogy hibridje az Alocasiaának.

A 4-es alighanem Rákvirág (Aglaonema Crispum).

A 2. képen a kék kaspóban levő növény leveleinek szegélye ha fűrészes, akkor Nebáncsvirág, népiesen Pistike (Impantiens guineensis).

Sokkal biztosabb választ lehetne adni, ha a virágzat is látható lenen, esetleg a növény nagyobb nagyításban lenne, a képen ne legyen a növény beárnyékolva, esetleg tüzetesebb leírással (pl. a levelk szegélye fűrész alakú ...)

Nem tudom, mennyire ismered a Yukkát. Hálás, de veszélyes növény (nekem van 3 nagy példányom), de a levele tűszerű, kemény hegyben végződik. Ismerek egyént, aki mellette ment el a munkahelyén és majdnem a szemgolyójába fúródott. Szerencsére, csak a szeme alatti bőrbe. Kisgyerek, de a felnőtt sem, nem tud erre vigyázni és megvakulhat. Légy nagyon óvatos.

2020. júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Előző: egyik se jó.

A 3-as nyíllevél (Syngonium podophyllum).

A 4-es nem rákvirág, bár én is elgondolkodtam rajta, mert hasonlít, valami rokona lehet.

A 2-es biztosan nem Impatiens, régen volt ilyen a családban, csak a nevét nem tudom. Nem virágzik, vagy ha igen, valami apró, jelentéktelen virága van.

2020. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!