Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért ilyen a levendula?...

Miért ilyen a levendula? Hogyan mentsem meg?

Figyelt kérdés
Találtam egy haldokló levendulát. Nagyon apró hajtásai vannak, talán ha van 3 centi az egész növény. Néhol még zöld színű levelei vannak, de a tövektől majdnem a növény egész hosszán barna. A földje nedves gondolom az eső miatt. Kb 10 centis cserépben van. Hogyan menthetném meg? Egyáltalán menthető még?

2020. júl. 25. 16:02
 1/6 anonim válasza:
100%

Nagy szárazság megviselhette. De ne adj neki túl sok vizet egyszerre.

Hosszú idő alatt, de még javulhat a helyzete.

2020. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kiszáradt. Megmenthető a szokásos módon, de ne öntözd meg túlságosan, mert szárazságtűrő. A 10 cm-es cserép kicsi lehet neki, főleg, ha kerámiacserép, ami oldalra is párologtatja a föld nedvességét. Inkább ültesd ki a szabadba (ha van hova), vagy ültesd műanyag cserépbe, a földjét takard be pl. mulccsal.
2020. júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy lakásban próbálta tartani valaki.

Tedd szabadba, öntözgesd rendszeresen, de nem mocsári növényként, azaz a talaj teteje száradjon meg két öntözés közt. Ha egészségesek a gyökerek, akkor újra fog hajtani. Ha lesznek új hajtások, akkor ültesd kertbe napos helyre, vagy ha csak erkélyed van, akkor nagyobb cserépbe. Ameddig nem hajt, addig jobb neki kis cserépben, mert nehezebb agyonöntözni. A teljesen száraz részeket vágd le nyugodtan.

2020. júl. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ha a növény szárazabb részeit levágom, nem marad növény. Sajnos nagyon rossz állapotban van. Tegnap átültettem nagyobb cserépbe. Nem tudom hova kiültetni.

2020. júl. 26. 06:46
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Ment a zöld kéz.
2020. júl. 26. 06:47
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A teljesen száraz, nem élő részeket gondoltam levágni.
2020. júl. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!