Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől van keserű íze a kertben...

Mitől van keserű íze a kertben termett paradicsomnak?

Figyelt kérdés
Nem volt permetezve, nem értem mitől keserű az íze? De olyan szinten, hogy ehetetlen. Lesz/lehet ettől valami bajunk ha már ettünk belőle? Köszönöm a választ!
2020. aug. 2. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
2020. aug. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt én is olvastam, de okosabb nem lettem tőle. Valaki más, aki esetleg tudja?
2020. aug. 2. 11:43
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

1-es vagyok

Sajnálom, hogy nem lettél okosabb tőle, számomra egyértelmű volt, hogy a paradicsomban levő cukor-sav egyensúly bomlik meg és ez keseredik egyes fajtáknál. Ezt a cikkben leírt műtrágyával lehet korrigálni, miközben a termésérés idején csökkenteni kell a locsolást.

De ha ezek az infók neked nem felelnek meg, akkor tényleg várd meg, míg jön valaki, aki megmondja a tutit! Sok szerencsét!

2020. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Majd lehet, hogy kibírod! -.-"


Nem én termesztettem, egyáltalán nincs fogalmam arról, hogyan s miképpen kell paradicsomot termeszteni, mert családtagtól kaptuk, de nyilván nem óhajtom megsérteni őt azzal, hogy elmondom neki: B.szki keserű a paradicsomod.


Ezért kérdeztem itt.

2020. aug. 2. 15:26
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Ez a linkelt cikk tényleg nem ír semmit a keserűségről. Egy semmirevaló weboldal, mindenhonnan összelopkodnak cikkeket. Az idézett pl. eredetileg francia nyelvű volt:

[link]

A keserűséget valószínűleg a tápanyagok nem megfelelő aránya, esetleg vírusbetegség okozza. Mindenképpen olyan dolog, ami nem engedi lebomlani éréskor a keserű és mérgező szolanint. (Ha eddig nem lettél beteg tőle, akkor ezután se leszel.) Kellene pár fotó a növényekről meg a termésekről, hátha azokon látszódna valami.

2020. aug. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Szerencsére egy laza hasmenéssel megúsztam, a páromnak még annyi baja sem lett szerencsére. A maradék paradicsom pedig azonnal a kukában landolt.

Úgyhogy jobban vagyok. :-D

2020. aug. 4. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!