Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy gondozzam az orchideámat?

Hogy gondozzam az orchideámat?

Figyelt kérdés
Most kaptam névnapomra, de tudom , hogy nagyon kényes. A lakásom nem a legideálisabb fekvésű növények számára. Hová tegyem, vagy hova ne? Mikor locsolja? Azt is hallottam, hogy kavicságyra kell tenni igaz ez? Ti hogyan tartjátok?
2008. nov. 26. 20:25
 1/2 yuda ***** válasza:
100%

- A Phalaenopsisnak nyugalmi időszaka nincs, egész évben fejlődik

- Bimbóhullás oka lehet a kevés szellőztetés, a fényhiány, esetleg a napégés, és a cigaretta füst.

- Elvirágzás után a virágszárat ne vágjuk le! A szár végén vagy a szár alvórügyeiből új virágok bontakozhatnak ki.

- A lepkeorchidea egy évben 2-3 alkalommal is hozhat virágot -másod-harmad virágzás.

- Ha a levágás mégis szükséges, minél kisebb szárral történjen, hogy az alvórügyből újabb virágszárat nyerjünk.

- átültetésre általában 2-3 évente van szükség; kis növényeknél gyakrabban.

- Csak steril körülmények között, laboratóriumban szaporítható.

Leggyakoribb gondozási hiba a túlöntözés és a megfázás.

Ha ezeket a tartási utasításokat betartja, meggyőződhet róla, hogy az orchidea gondozása nem is olyan bonyolult feladat.

2008. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Már van itt sok ilyen kérdés keress rá, vagy nézd meg a googleban is.
2008. nov. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!