Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kertészkedésből meglehet élni?

A kertészkedésből meglehet élni?

Figyelt kérdés

Jött egy lehetőség, a szüleim tanyához jutottak, így lehetőségem lenne kiköltözni. Nagyon szeretem a természetet, éltem is egy ideig tanyán (kiskoromban), a kérdés csak az, hogy miből élnék meg. Szerintetek kertészkedésből meglehetne élni? Mit lenne érdemes termeszteni? Virágokat, zöldségeket, gyümölcsöket? Tudom ,hogy ez a talaj minőségétől is függ, de mit érdemes manapság termeszteni? Ezenkívül még a méhészkedésre gondoltam, mint megélhetési forrásra.

A tanácsokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2020. aug. 26. 19:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Esetleg ha párhuzomasan csinálnám a növénytermesztést és a méhészkedést?
2020. aug. 26. 19:44
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Létezik, hogy ennyire naív vagy és azt gondolod,

hogy itt a gyíkon 1-2 válasz után már fogsz tudni méhészkedni vagy kertészkedni???

Érteni meg nem is kell hozzá?!

A szükséges tőkéről már nem is beszélve.....

2020. aug. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Kicsit többet kellene tudni arról a tanyáról, de akkor is felejtsd el, hogy te abból megélsz.
2020. aug. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 Miért kellene elfelejtenem?
2020. aug. 26. 20:16
 5/12 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy egyáltalán elméletben lehetséges lenne-e ebből megélni.
2020. aug. 26. 20:17
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Elég sokan meg tudnak élni ebből. Hogy neked sikerülne-e, azt nem tudom
2020. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Ha van tehened, kecskéd tudsz csinálni sajtot, joghurtot tejtermékeket, kecsketejből szoktak még szappant készíteni is. A méhészkedés se rossz mert a méz mindig kelendő és drága is. Virágokból a palántokat ajánlom piacolni, főleg halottak napjakor akkor még lehet koszorút is csinálni ha eladni viszed. De ugyanígy zöldség palántokat is vagy rendes zöldséget is tudsz piacon árulni
2020. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Az Alföld (de az ország többi része is) tele van elhagyott tanyákkal, a mai emberek ebből más (kis területen, tőke nélkül) nem tudnak megélni.
2020. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
nyilvánvalóan fogalmad sincs a kertészeti termesztésről, így abszolút esélytelen. ez nem véletlenül egy szakma, tudod?
2020. aug. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%

Megélhess a mezőgazdálkodásból, gépek és nagy föld kell. Egyedül pedig nem fog menni. Egy időjárás pedig azonnal tönkretehet mindent. Méhészkedés így kevés, azokat hurcolni kell virágzáskor a megfelelő helyre, de ezek javában foglaltak. Sok-sok család kell hozzá.

Az állattartás úgyszintén.

Minimum családi vállalkozás kell.

2020. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!