Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire szereti a kivi a...

Mennyire szereti a kivi a diófalevelet? Be lehet vele takarni télre?

Figyelt kérdés
El tud kapni olyanokat amik a szőlő szárát támadják?

2020. aug. 28. 06:28
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
A diófalevelet úgy átlagban semmi sem szereti, a magas csersavtartalma elpusztítja a legtöbb élőlényt. A növényeket is.
2020. aug. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

A kividnek télire legjobb lenne a tövénél felkupacolni földdel hogy gyökerei ne fagyjanak el.


De a diófa levél sem árt neki, mivel csak csírázás csökkentő hatása van ami 1-2 hónap alatt elmúlik.


[link]

[link]

2020. aug. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Semmi esetre se takard diófalevéllel. Takard be szalmával, attól 100% semmi baja nem lesz.
2020. aug. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De diófalevél lesz, szalma meg nem.
2020. aug. 28. 12:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm, látom utána olvastál de inkább valószínű h. tudtad a helyes választ. :)
2020. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet, csak felesleges. A mi éghajlatunkon nem nagyon van olyan, hogy a föld alatti részei elfagyjanak.

Nagyon nyitott helyen, vagy főleg fagyzugban 10 évente előfordul, hogy a szára elfagy, vagy legalábbis a fiatal vesszői. De hogy a gyökere elfagyjon, vagy kifagyjon (helyes ültetés esetén), olyan itt nincs.

2020. aug. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De ezek kicsik, és már a cserépben sárgultak, meg száradtak, és vékony, és 2 centit ha nőtt 2 hónap alatt, és azóta is szárad a levél széle.
2020. aug. 28. 21:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Tehát 2 hónapja vetted és ültetted ki?

Majd nő jövőre, ha lesz rendes gyökere. Most valószínűleg még az életben maradás határán lavírozik, mert csak az egykori cserepe földjében vannak gyökerei, ez pedig gyorsan kiszárad, és tápanyag se nagyon lehet már benne, ezért száradt a cserépben is.

Gondolom, úgy ültetted, hogy 10-15 cm-rel mélyebben legyen, mint a cserépben. Annyi plusz föld elég, hogy ne fagyjon ki akkor se, ha beköszönt januárban a jégkorszak. A teteje meg lefagyhat, márciusban úgyis szinte földig vissza kell metszened, hogy erős egyenes törzset hozzon.

2020. aug. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ne gondold! Nem tudom mi volt abban a földben, de mikor megérkezett sárga volt minden levele, utána a szélei elkezdtek száradni. Te szerintem valami normálisat veszel alapul, hiába mondom, hogy ennek már akkor baja volt, hiába mondom, hogy még most is baja van, hiába mondom, hogy kicsi, hiába mondom, hogy vékony. Semmi alapját nem adtam annak, hogy azt gondold, hogy a föld alá ástam a leveleket. Szóval az biztos, hogy nem a föld száradástól szárad... Úgy ültettem, ahogy volt, több hajtás volt, volt hosszabb, rövidebb, egyet így is levágtam, mert elkezdett hervadni, örültem, hogy nem pusztultak még el. És igazából nem nagyon akar senki sem a kérdésre válaszolni. Vagy azt írjátok, hogy nem lehet, vagy azt, hogy lehet, de felesleges, vagy azt, hogy földdel borítsam be, de hogy akkor már miért földdel borítsam be, ha diólevéllel akarom, azt nem.
2020. aug. 30. 07:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Minden ilyen legyökeresedő és nem -25-ig fagytűrő növényt úgy kell ültetni, hogy legalább egy 10 cm-rel mélyebbre kerüljön, mint a cserépben volt. Ez egy plusz biztosítás, a föld jó hőszigetelő. Ha nem elég nagy ehhez, akkor is így ültetjük, csak nem takarjuk be földdel egyelőre, csak tél elején, levélhullást követően, addig meg egy gödröt képezünk körülötte. Levéltakarásra semmi szükség.

Így látatlanban nem lehet megmondani, ha még egy fotót se mutatsz, de a két fő lehetőség a gombabetegség és a tápanyaghiány. Tavaszra mindkettő meg fog szűnni. 1 szár kivételével tövig lemetszed mindet, azt az egyet meg a föld felett 2 rügyet meghagyva metszed. Innen egy egészséges hajtásnak kell indulnia, amiből majd törzset tudsz nevelni.

De különben ha vásároltad, akkor le kellett volna fotózni és visszaküldeni az eladónak, az ő költségén.

2020. aug. 31. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!