Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fenyőfa szaporítás magról?

Fenyőfa szaporítás magról?

Figyelt kérdés
Van pár fenyőfám (erdei, himalájai selyem), amit pótolni szeretnék, mielőtt elöregszenek. Magról sikerült itt valakinek szaporítani? Hogyan?

2020. szept. 29. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen a toboz mikor lehullik magot kiszedni elültetni a többit már a természet csinálja .
2020. szept. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mikor vannak magok a tobozban? Tavasszal?
2020. szept. 29. 16:18
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Tavaszra már nagyrészt kihullanak.

Decemberben jó, ha leszeded, akkor még bent vannak, de már teljesen érettek. Melegre viszed pár napra, és meg fogod látni, hogy szépen kinyílnak az összecsukódott tobozpikkelyek. Akkor tudod kiszedni a magokat. Én mikor nagyobb mennyiséget szedtem, úgy csináltam, hogy két 1,5-2 l körüli kisvödröt fordítottam egymásba, és ebben rázogattam egyszerre 3 tobozt, és ami mag akart, kijött, aztán már csak szelelni kellett.

Ha készen vagy, akkor vágj el pár magot, megnézni, hogy jók-e egyáltalán. Ami jó, az telt, és kb. olyan állagú, mint a napraforgómag. Lehet, hogy mind üres...

Ha jónak találod őket, akkor papírban hideg helyen tárold márciusig, akkor lehet veteményezni.

2020. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
3-as válasza kiváló. Csak egyvalamit fűznék hozzá; Jobb eredést érsz el, ha legalább egy hétre fagyasztóba teszed a magokat.
2020. szept. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
Nálam fagyasztó nélkül is olyan sűrűn kelt, mint a gyep. A fán már kapott hideget.
2020. okt. 1. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!