Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az esővíz gyűjtő hordóba bele...

Az esővíz gyűjtő hordóba bele fagyhat a víz?

Figyelt kérdés
Az egyik ereszcsatorna alá műanyaog hordót tennék, csak nem tudom okoz-e sérülést a hordóban, ha télen belefagy a víz. Fagyás megelőzése végett mit szokás tenni a fel nem használt vízzel, például kiöntöm a kertbe a tuják alá, aztán csókolom? :)

2020. szept. 30. 13:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha belefagy, szétrepeszti a hordót. A megoldást leírtad :)
2020. szept. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Télre kiürítjük a hordót, és fejjel lefelé tároljuk.

Nem tudom, hány literes a hordód, de ha a csapra teszel egy slagot, szépen elfolyathatod a kert azon részére, ahol szükség van locsolásra.

2020. szept. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Igen belefagyhat, de ha nincs teteje, nem repeszti szét a hordót, mert van hova tágulnia. Legalábbis nálunk 20 éve így működik a fizika.
2020. szept. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Kiboritod, vagy telerakid üres flakonnal,
2020. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

3-as: erösen függ a hordó alakjától meg a fagy erösségétöl - nálunk az elsö 3-4 évben mindig sze´tfagytak a hrodók, pedig nem volt rajta tetö, csak a víz odafagyott az oldalfalhoz és ettöl kezdve fixen be volt szorítva.


Télire javasolt kiüríteni a hordót, ha biztos akarsz lenni abban, hogy nem fagy szét.

2020. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

#5

150 km-re van tőlünk a telek, a fene sem járkál hordót ürítgetni.

Mivel a 20 év alatt soha nem volt gond vele, így feltehetőleg ezentúl sem lesz. Ha meg igen, hát akkor ott egye meg a fene, veszünk 20 évenként a Jófogáson 2ezerért másikat.

2020. szept. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság valahol középen van. :)

A műanyag jobban bírja a tágulást (még hidegen is), mint a vas, ezért a gyengébb fagyokat túlélheti, főleg a ki-beugró részek nélküli kerek hordó. Ha pl. jó fagylefolyású helyen van, vagy fűtött épület fala mellett, az is segíthet.

De ha komoly fagy van, és a hordó nyílt és sík területen áll, akkor bizony vége. Nekem egy 200 l-es hordó alját nyomta ki, az oldala megmaradt. (Az alját egy járdalappal visszaütöttem, a repedést pedig gázlámpával megolvasztottam kívül-belül, és valami vassal benyomkodtam, úgyhogy megtartja a vizet.)

2020. szept. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

6.


Nagyon egyszerű a dolog.

Amikor utoljára mentek a telekre még a tél előtt, akkor kell kiüríteni a hordót.


De ha 150 km-re laktok, akkor egyáltalán minek gyűjtitek a vizet?


Tehát abszolút nem értem ezt az egészet.

2020. szept. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#8

:)Egyem a szíved, logikus amiket írsz!:)


Az eresz alatt azért van hordó, sőt hordók, hogy lehetőleg ne folyjon a ház alá a víz, nagyjából 200 liter. Ami még pluszban ömlik az égből a falakra, hát azzal nincs mit kezdeni, az már így marad.

De vezetékes víz sincs, így nagyon hasznos, ha van kéznél víz kezet mosni, bográcstüzet eloltani, meg különböző egyéb dolgokra, ha már a Jóisten adta.

És mivel mint írtam, eddig nem volt hordórepedési problémánk, a hordó ürítgetése tél előtt eszünkbe sem jutott.

Gyanítom, hogy reped vagy sem, erősen függ az anyagától is és valószínűleg szerencsénk van.

2020. szept. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy kb 40 éves cefrés műanyag hordóba gyújtjük az esővizet. Volt, hogy 20 centi vastag jég volt a tetején, de a mai napig bírja.

De valaki írta az üres flakonok beletételét. Az is megoldás.

2020. okt. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!