Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol kezdjek neki a paradicsom...

Hájaaa kérdése:

Hol kezdjek neki a paradicsom termesztés szabadföldön fortélyainak?

Figyelt kérdés
Szeretnék amikor el jön az idő, lehetőleg olasz típusú paradicsomot ültetni. Kb 3-4sor 30m/sor területem van. Nagyon kezdő vagyok kb csak itt-ott youtube-n nézegettem eddig a termesztésről videókat. Fő célom a paradicsom püré készítése. Mik azok a tippek-praktikák amik után tudnék nézni, lehetőleg kicsit profibb emberektől. Azt olvastam most a poloskák miatt elég nehéz lett a paradicsom miatt foglalkozni, így egyre jobban aggaszt az egész h nem egy könnyű feladat ez. Tisztán hobbi a cél és egy jó féle pradicsomszósz/püré lenne az álmom.

#paradicsom #paradicsom termesztés
2020. okt. 9. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyira olcsó a dobozos egész paradicsom ill. sűrített olasz paradicsom a boltokban, hogy anyagilag tutira nem éri meg.


De hogyhogy pont ősszel jutott eszedbe? :))))


Majd kb. február-márciusban kezdhetsz el magot vetni, és palántákat nevelni.

2020. okt. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szimpla érdeklődés hobby! Előbb eszembe jutott, csak gondoltam felkészülök rá, hátha akad valami oktatóanyag :)
2020. okt. 9. 14:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz nem ez a fajta paradicsom kell.


Vali talajfertőtlenítővel már most kezdheted.

Mert ha a talajban benne van, akkor az összes beteg lesz.


De te tudod milyen nagy mennyiségű paradicsomot akarsz?

Ez rengeteg. Ha mind beültetés és marad

2020. okt. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Virusos a talaj..
2020. okt. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Idén minden elvetett magom kikelt, így lett kb. 20-25 tövem egy kb. 5x5-ös területen. A fülünkön jött ki a sok paradicsom, már nem volt kinek ajándékozni... :-D :-D :-D


Szóval óvatosan azzal a 30 méteres sorokkal!

2020. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Karácsony és február között elveted a magokat palánta tálcába. Hűvös napos helyen tartod. Ha a tálcát kinőtte mehet kicsi joghurtos pohárba, majd nagyba. Fagyosszentek környékén mehet szabadföldre. Egyenletes locsolás (nem szereti, ha egyszer úszik, utána "kiszárad"). A beteg leveleket lecsipkedni elégetni. A hónajhajtásokat rendszeresen csipkedni. Ha egy-egy kicsit túlnő, azt is el lehet ültetni.

Első körben pár tővel kezdenék. Esetleg több fajtából, hogy lásd, hogy a kertedet melyik szereti.

2020. okt. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Kérdés, hogy van-e értelme??!


[link]

2020. okt. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
* Pár hete volt ismét akciós.
2020. okt. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Már az #1-ben is írtam, hogy anyagilag tuti nem éri meg. Főleg nem ilyen konzerválási célra. Rengeteg víz elmegy a locsolásra + a meló a héjazással, paszírozással.


Mi arra ültetünk pár tövet, hogy olyan jó leszakítani pár darabot a vacsorához... Csak az idén picit sokra sikeredett. :-DDD

2020. okt. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

6-os vagyok


A nagyüzemi termelést rengeteg pénzzel támogatják. Emiatt a boltban kevesebbe kerül, mint amennyiért meg tudod termelni. Azonban, ha jól terem, akkor sokkal finomabb.

2020. okt. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!