Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem olajoz megfelelően...

Miért nem olajoz megfelelően a láncfűrész?

Figyelt kérdés

A napokban vettem egy vatta új Stihl ms231-est.

Óvatosan próbálgatom, tehát nem húztam neki csutkán még első egy-két alkalommal. Azt vettem azonban észre, hogy mintha nem olajozná megfelelően a vezetőt és a láncot. Nyom a pumpa olajat, de én kicsit kevésnek vélem. A lánc olaj vadi új Total váltóolaj, tehát erre a célra nagyon jó.

Lehet amiatt van hogy nem maximális fordulaton húztam, és úgy nem nyomott annyit?



2020. okt. 9. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Húzd neki maximumon, tegyél elé egy papírlapot, ott látni kell az olajat.


De amíg garanciális, addig érdemes Stihl olajat használni!

2020. okt. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Láncolajnak is?
2020. okt. 10. 15:00
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Ha jól tudom, a láncolaj ia a garancia feltétele.
2020. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gépkönyvet olvastad?.......Ajánlott olvasmány...

Ematic lánckenőrendszer

A STIHL Ematic rendszer az Ematic vezetőlemezből, az Oilomatic fűrészláncból és egy szabályozható adagolású, illetve csökkentett anyagtovábbítású olajszivattyúból áll. A láncolaj célzottan és veszteség nélkül oda kerül, ahol szükség van rá. A lánckenő olaj felhasználása akár 50%-kal is csökkenthető.

2020. okt. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elolvastam, de ebben k*rvara nem írt semmit a lánc olajzásáról. De még interneten sem találtam semmit, hogy mégis hol lehetne szabályozni. Így kicsit keveslem. Egy tank benzinnel nem egyidejűleg kellene kifogyjon egy tank olaj?
2020. okt. 11. 07:22
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Akkor jó, ha az olajból egy nagyon kicsi marad.
2020. okt. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Érdekes.....amit leírtam gépkönyvből másoltam be, ezekkel a mondatokkal kezdődik az olajozási rész.Feküdj neki még egyszer.Olaj nagy része bent marad a vezető horonyban nem dobja ki mint a régebbi modellek tehát ha csak halvány csíkot mutat a kiszórt ábra az pont megfelelő.No para
2020. okt. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!