Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan javítsak/módosítsak a...

Hogyan javítsak/módosítsak a 3000 wattos Riwall PRO RES 3044 ágdaráló kenésén?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!


A napokban vettem, egy Riwall PRO RES 3044 ágdarálót (elvileg) 3000 Wattos, és tegnapelőtt 3-4 órát dolgoztam vele, nem aprítottam vele 3cm-nél vastagabb gallyat, 4,5cm max. az amit a könyv szerint tud.


Ami feltűnt, az a hangja volt, nem hangzott túl egészségesen. Tegnap szétszedtem, hogy megkeressem a zaj forrását, és mindjárt a 8 késes forgó henger előtt és mögött lévő csúszóperselyen vettem észre,hogy csontszáraz.


Lásd a mellékelt fotókat ezen a linken:


[link]


Utána szétszedtem a bolygóműves hajtóművet is, ahogy a fotókon láthatjátok, nem igazán kényeztették el túl sok kenőzsírral.


Mi a véleményetek, hogyan tudnék a kenés minőségén javítani?


Jelenleg két variáción filózok:


1. Mégtöbb zsírt tenni a hajtómű belsejébe, van nekem egy karton Autol TOP 2000 szuper ragacsos kenőzsírom (amivel a kenyérdagasztógépnek a hajtóművét kenem)

vagy


2. Valami nehéz hajtómű olajat öntenék a hajtóműházba 80/90-est vagy még nehezebbet ha kapok, csak annyit, hogy a forgattyúsház alsó 1/3-án lenne az olaj szintje, és valami papírból vagy tömítéskészítéshez használatos anyagból kivágnák a hajtómű két fele közé egy tömítést.

(autószerelő voltam a 80-as években, sok tömítést kellett anno készítenem váltókhoz, olajpumpákhoz, stb.)


Bevallom, a 2. verzió elég vadul hangzik nekem, nem tudom, hogy valaki csinált-e ilyen konverziót és ha igen, milyen eredménnyel.


Végül is ha nem lépem meg ezt a Quantum Leap lépést, akkor marad az 1. verzió de úgy, hogy minden szezon előtt szétszedem a hajtóművet és visszapakolom a zsírt a kerekek közé.



2020. okt. 13. 08:11
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

A csúszóperselyek valószínűleg önkenőek azért nincs bennük kenőanyag.

A bolygóműbe valamilyen félfolyékony zsírt tennék, mint pl a féltengelycsuklóknál használatos zsírok. Ha az általad említett zsír is olyan, akkor mehet bele.

2020. okt. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ismerem a szinterelt bronz perselyeket, azok valóban önkenőek. De ezek a perselyek nem bronzból készültek, és csontszárazak voltak a tengellyel együtt.


Köszi a tippet a zsírral kapcsolatban!

2020. okt. 17. 01:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!