Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy csomó őszibarackmagom,...

Van egy csomó őszibarackmagom, mi célra lehetne hasznosítani?

Figyelt kérdés

A ciántartalma magas annak, ami belül van, szóval étkezésre tilos. De mi másra jók? Ültessem el? Mikor, hogyan, hova?

Más, amit lehetne tenni ezekkel?



2020. okt. 16. 16:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%
maximum dekorációs célra jó. elültetni felesleges, rétegezned kellene előtte (amiről gondolom azt se tudod mi az), és ha lesz is belőle valami, vagy 10 év mire terem, és valószínűleg értéktelen lesz a termése.
2020. okt. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Kár. Jöhetnek még ötletek.
2020. okt. 16. 16:42
 3/24 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nekem csak magról kelt őszibarack fáim vannak. Egyik másik elég szèp gyümölcsöt ad küllemre is. Van amelyik viszont apróbbat valamivel. Es nem olyan mutatós de ízre jó mind és mind bőségesen teremnek. Eldobott magokból kelnel a kertben. De volt hogy szép fajta gyümölcs magjait vetettem egy helyre majd a csemetéket elültettem. Igazából ez csak ilyen szórakozás. Ha kimondottan egy kertet most tele szeretnék ültetni 25 őszibarackal én is nemes oltvànyokat vennèk. Ilyen magról kelt őszi fám van vagy 15-20 darab. Enni és befőttnek is jók meg lett vagy 30 liter pálinka is. De mondom ha komolyan akarsz gyümölcsel foglalkozni oltvànyt vegyél.
2020. okt. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Értem, és valóban kb 10 év, mire magról kikelnek és csemetéből bőtermővé válnak? Már elszórtam néhányat -"miért ne" alapon, amikor értek az őszibarackok-, de még mindig van egy csomó mag...
2020. okt. 16. 17:26
 5/24 A kérdező kommentje:
Először átlag 24 órán át szárítotam napon, majd a lakásba hoztam és azóta is itt tárolom. Ez jó így? Nem túl szellős lakás, pláne ugye hidegben nem sokat szellőztetek, ezért egy kisebb részét át tettem szellősebb részbe, ahol viszont elveszhetnek.
2020. okt. 16. 17:28
 6/24 anonim ***** válasza:
79%
Van, aki emberfejet farag rá.
2020. okt. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Rétegezd homokba. Vid le a pincébe - tálcástól. Tavasszal hozd fel melegebb helyre, permetezd meg vízzel, ne hagyd kiszáradni. Amik csíraképesek, ki fognak csirázni. Óvatosan rakd át őket egyesével cserépbe, már bátrabban locsolhatod.

Eljön az ideje a szemzésnek, kérsz a környezetedből oltó gallyat és be szemzed. Háromszor ismételheted meg egy éven.

Ami megfogant, azt teheted a végleges helyére, ősszel. Amik nem azt is lehet , de következő év tavaszán vágd vissza a földtől 10-15 cm-re, új hajtásokat fog hozni és az idejében újra beszemzed. /"T" szemzés./

2020. okt. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Természetesen nem tíz év múlva teremnek. Biztos van módja a mag kezelésnek le is írták. Nàlam a fák alatt nőnek a hullott gyümölcs magjàból. Ami véletlen ott marad mert szedem cefrének.
2020. okt. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 mindentudó99 ***** válasza:
Van egy fél hold akácos itt a telkem mellett itt ott foghíjas. Elnyomkodtam vagy 50 magot a nyáron majd lesz valami belőlük.
2020. okt. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem 10 év de kb 5-7 év mire teremni fog. Mire sokat termést fog hozni kell 10 év.
2020. okt. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!