Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan került ide ennyi muslica?

Honnan került ide ennyi muslica?

Figyelt kérdés
Meghámoztam egy almát a felét megettem a másik fele ott maradt az asztalon, mikor legközelebb hazamentem 1 nap múlva muslicák voltak rajta honnan? A házba 1 darab se volt soha.

#Gyümölcs,alma muslica?
2020. okt. 23. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Most lettek. :) Bejöhettek réseken, kikelhettek az almán vagy környékén (szatyor, tál, akármi, ami vele jött). Egy darabig hagyd élni a pókjaidat! :)
2020. okt. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Almán azért nem nagyon kelhettek ki, ha nem rothadt volt.

Lehet, hogy most jöttek be a nyílászárók résein a melegre, de az is lehet, hogy eddig is bent voltak, valahol a falakon, csak nem kerültek a szemed elé.

2020. okt. 24. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mi?
2020. okt. 24. 18:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Ősz van. A muslincák nagyon jönnek a felvágott vagy érett/túlérett gyümölcsre, még a sima szúnyogháló sem akadály, nálam mindenhol az van, de bejönnek rajta... Nem szabad semmilyen almát stb gyümölcsöt felvágva elől hagyni...
2020. okt. 26. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon messziről megérzik az erjedő gyümölcs szagát és bárhol be tudnak jutni. Ha aznap nem távolítod el a kaját, amire jöttek, másnapra megsokszorozódnak. Kb 1 hónapig él egy muslica és addig végig szaporodik. A petéket oda rakja, ahol van kaja. Például a szemetesbe, de elég egy lecsöppent üdítőfolt is. A peték 1 nap alatt kikelnek és tovább szaporodnak.

El kell tüntetni mindent, amire jöhetnek, naponta kivinni a szemetet.


Nem olyan rég ellepték a lakásomat. A szekrényben elrohadt egy kis krumpli és egész fészket találtam ott. A repülő egyedeket porszívóval ritkítottam :)

2020. okt. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!