Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jövőre nem lehet elégetni a...

Jövőre nem lehet elégetni a beteg növényi részeket. Bekerül a komposztba, ahonnét pár év múlva újra befertőz mindent.Az avart nem égetem, de a beteg növények miatt nem akarok állandóan vegyszert használni. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Évszázadok óta ősszel elégették a beteg levágott növényeket az őseink is.

Mit lehet tenni , ha nem akarom komposztálni a betegséget? Az önkormányzat elviszi zsákokban, ha megvesszük a zsákot. És ugyanúgy komposztálja a betegseggel együtt. Idén nálunk még szerencsére lehet égetni.

A legjobban azok tiltakoznak, akiknek sosem volt kertjük és a kisgyerekeik bagófüstben nőnek fel.

Mit lehet tenni egy ilyen buta szabály ellen?



#kert #égetés #beteg növények
2020. okt. 27. 10:17
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%
Úgy teszel, mintha grilleznél rajta :D
2020. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
köszi, már gondoltam rá, hogy odakészítek egy kis szalonnát nyársra
2020. okt. 27. 11:34
 3/35 mindentudó99 ***** válasza:
59%
Ha szolnak öngyulladas volt és kész
2020. okt. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudod bedobni a sima kukába? Akkor elviszik, a szeméttelepen nem fog semmit összefertőzni, előbb-utóbb lebomlik.

(Én is ellenzem az égetést, van kertem és utálom a bagófüstöt. :D )

2020. okt. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Ez nem a szemétbe való, de megpróbálom. A szomszédok már régóta ezt csinálják.

Én nem értem a tiltást, ősszel ennyit ki lehet bírni. Amellett, hogy vidéken Bp. környéken a gumit és a lakkozott kisszekrényt is eltüzelik.Az folyamatos és sokkal károsabb.

2020. okt. 27. 16:07
 6/35 anonim ***** válasza:

#5

Mifelénk a gazt is állandóan égetik sokan, ráadásul zölden hogy jó büdös legyen a fél faluban... örülök ha ettől megszabadulhatunk végre.

(4.)

2020. okt. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Remélem rájönnek majd, hogy ez egy értelmetlen szabály.

Nem fogsz megszabadulni tőle.Aki gyomot éget, az gumival és használt ruhával fog fűteni télen.

2020. okt. 27. 16:13
 8/35 anonim ***** válasza:
36%

Teljesen egyetértek a tiltással. A világ leghülyébb dolga egy önmagától természetes úton lebomló anyagot eltüzelni amikor folyamatosan küzdünk a légszennyezéssel. Ráadásul ilyenkor ősszel, amikor sokan az általad említett mindenféle szeméttel fűtenek, még te is rátennél egy lapáttal.

Neked ez lehet, hogy értelmetlen szabály, mert úgy tűnik, hogy csak az önös érdekeidet nézed, másoknak pedig öröm, mert végre megszűnnek az állandóan füstölgő szomszédok és csökken a környezetszennyezés.

Egyébként van kertem, nem dohányzok és minden kerti hulladékot komposztálok. Az esetleges beteg gallyakat faágakat pedig egyszerűen eltüzelem egy jó bográcsozás közben, szinte teljesen füstmentesen.

2020. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
62%
Aki eddig eltüzelte a zöld, nyers dolgokat, az ezután is elfogja.
2020. okt. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

A bográcsozás sem füst mentes, csak sokan ezzel mentegetik magukat. Amennyi szőlővesszőt , málnavesszőt levágunk, annyit sajnos nem lehet elbográcsozni.

A szőlővessző és a málna elég sokára bomlik el, emellett pont az a lényege, hogy a kórokozókat elpusztítsuk és ne komposztáljuk vissza.

2020. okt. 27. 18:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!