Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan lehetne beszerezni...

Honnan lehetne beszerezni hagyományos -sárga vagy piros- egresbokrot?

Figyelt kérdés
A kertészetekben és a neten is csak olyanokat találok, amikből majd csak x év múlva lesz bokor.

#bokor #egresbokor
2020. nov. 5. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
A természet törvényein a kertészek sem tudnak változtatni.
2020. nov. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Valahonnan ki kell ásni egy bokrot. Ezzel csak az a gond, hogy az is évekbe telik, míg a sérült, visszavágott gyökerű bokor újra hajt ill. megfelelő méretű gyökereket ereszt.
2020. nov. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, a "valahonnan" a kérdés.
2020. nov. 5. 12:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Van az a pénz, szokták mondani és igaz is. Nem egresbokor, de egy hasonló problémával a szomszédom is előállt, h nem érdekel mennyiért de neki kell. Kiírta környéken és kb 10x annyiért talált is. Szerencsére elég nagy gyökérrel ásták ki, én nem mertem volna kockáztatni, hogy megfogja e-
2020. nov. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, helyi reklámújságban vagy Jófogáson kell megpróbálni, hátha valaki ki akarja hajítani a kertjéből úgyis. Kisebb méretű konténereseket lehet találni sok helyen, de ezek se nagy bokrok.

Nagy bokrot amúgy nem fogsz tudni kiásni és hazavinni fél köbméter földdel, sok föld nélkül meg nem vagy előbbre, mint ha kicsit veszel, mert ha nem vágod vissza erősen (kicsire), akkor belekerül 3 évbe, hogy rendesen teremjen. Hiszen a gyökerei már 3 m-re vannak a bokortól, ezeket mindet levagdosod kiásáskor, azaz a föld feletti részeket is erősen meg kell nyirbálni, hogy egyensúlyban legyenek.

2020. nov. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm mindenkinek.
2020. nov. 6. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!