Kezdőoldal » Otthon » Kert » A medvetalp pozsgásom feldőlt...

A medvetalp pozsgásom feldőlt és letört a teteje 2 levéllel(elég kicsi még a növény)Mit csináljak vele???

Figyelt kérdés
Van rá esély hogy túléli?

2020. nov. 12. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mit csinálj vele? hagyd. ha tudja, túléli, ha nem, nem. a letört részt megpróbálhatod meggyökereztetni, a pozsgásokat egész egyszerű így szaporítani
2020. nov. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem túléli.
2020. nov. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is, milyen növényed van? Medvetalp néven kaktusz van, aminek a rendes neve Opuntia. Annak nincsenek levelei, szártagjai vannak. Ha ilyened van, akkor tedd le szépen a hűvös telelőhelyre a letört részt, a cserepes rész mellé, ahol egyébként is teleltetni kell a kaktuszokat, és májusban ültesd be. Ha a két letört szártag egyben van, akkor állítsd bele egy üres cserépbe, hogy ne görbüljön felfelé a felső rész. Garantáltan nem lesz baja. Vagy éppenséggel be is ültetheted, csak ne öntözd meg. Most már a gyökeres részt se.

Ha nem erről a növényről van szó, akkor mutass fotót.

2020. nov. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket lehet hogy ez kaktusz(?) Nem tudom kezdő vagyok növenytartas teren meg mellesleg béna is [link]

Így talán láthatjátok a róla készült képet

2020. nov. 12. 17:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a képpel kellett volna kezdeni. Ennek semmi köze a medvetalphoz. Ezt majomkenyérnek szokták csúfolni, de ahhoz sincs köze. Crassula ovata néven tudsz rákeresni.

A 2 leveles részt is ki lehet gyökereztetni, de minek, ez is jó úton van a legyilkolódás felé. Az égvilágon semmi baja nem lesz a töréstől, minden része egyenként külön növénnyé fejlődik, még egyetlen letört levélből is lesz egy új növény.

Ami a baj, az a helytelen tartás. Látni, hogy nem olvastál utána, és melegben, az igényeihez képest viszonylagosan sötét helyen tartod, ez okozza ezt a szörnyű, megnyúlt kinézetet.

Nyáron tarthatod közvetlenül ablakban esetleg, de télen, amikor kevés a napsütés, mindenképpen 15 fok alatt, a hőmérséklet függvényében szárazon-félszárazon kell tartani, ha nem akarod, hogy tönkremenjen.

2020. nov. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oo Akkor engem félre informáltak:DD köszönöm a segítségeket!!
2020. nov. 12. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!