Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lemosó permetezést mindenféle...

Lemosó permetezést mindenféle gyümölcsfára kell ilyenkor alkalmazni? Van olyan permetszer ami jó mindegyikre? Alma, körte, cseresznye, barack..

Figyelt kérdés
2020. nov. 17. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt tavasszal kell.
2020. nov. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
Van aki ősszel is szokta de inkább tavasszal. Sőt akkor mindenképp. Igen vannak ilyen általános szerek. Réz kén. Ha őszid is van ilennel mindenképp rügypattanás előtt.
2020. nov. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
Bordói lé.
2020. nov. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a gúgliba írd be, ott mindenre kapsz választ. Én pont most fejeztem be az őszi lemosó permetezést. Agrokénből volt jég két decim, de most olajos rézként vettem. Húzós ára van mindkettőnek, de nem kell velük szarakodni, 5liter vízhez két deci "Olajos rézkén", aztán mehet is. Szélcsend, ha lehet napsütés, és legalébb 6-7 fok..mindezt délelőtt, aznap rá is szárad.


Az őszi lemosó akkor sem károsítja a fát, ha picit túladagolod. A gombák, mindenféle nyűvek meg vagy túlélik, vagy nem...általában az utóbbi...ha jól jön ki lépés, akkor tavasszal rügypattanás előtt újból csinálsz egy lemosót. Ha nincs elég rávaló, akkor ipari kenőszappan oldattal is csinálhatod. Ezekről a gúglit megkérdezed, és akár egyetemi szintű oktatást is kaphatsz.


Van olyan univerzális szer, mint írtam az Olajos rézkén"..


Most jó idő van, csinálhatod.

2020. nov. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olajos rézkén jó szer tavasszal, ha nem kapkodják el, hanem kivárnak vele a rügypattanásig, de ilyenkor felesleges, mert drága, értelme meg nincs. Ilyenkor ősszel kizárólag a réz ér valamit, az ágakat pusztító hidegkedvelő baktériumok meg gombák ellen. Semmi olyan kártevő nincs jelenleg, aminek akár a kén, akár az olaj ártana.

Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor vedd meg a legolcsóbb rezet, amit kapni. Tavaszra meg az Olajos rézként.

2020. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!