Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik palánta nevelő lámpa a...

Melyik palánta nevelő lámpa a jobb?

Figyelt kérdés

Palántát szeretnék nevelni, hogy majd később kiültethessem a kertbe. A lakásban nincs elég fény és nincs elég hely a meveléshez.


Oké, szóval paradicsomot és paprikát is szeretnék majd ültetni, találtam néhány fajta izzót és komplett lámpát is.


[link]


Ez az egyik. Ehhez még kellene lámpa is.


[link]


Ez a másik, ami komplett cucc.


Szeretnék kb 10 paradicsomot és 5 paprika palántát nevelni. Kell e ehhez ez a nagy, jó e ez egyáltalán ahhoz? Azért kérdezem mert vannak olyanok amik fehér fényűek, amitől a levele a növénynek jobban nő, a kék és piros fény pedig a virágot segíti.


Nem szobában akarom felnevelni őket, úgyhogy nem tudom van e egyáltalán szükségem ilyen profi felszerelésre. Csak addig kellene amíg megerősödnek.


Illetve ha van más forgalmazó akitől ajánlanátok terméket akkor kérlek osszátok meg.


Februárban akarom megvenni, de nem vagyok egy gazdag ember. Addig szeretnék gyűjteni erre és egyéb kerti felszerelésre is.



2020. nov. 21. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valami speckó fajtákat akarsz? Mert ha nem, akkor nincs értelme erre költeni, megveszed a palántákat május elején a piacon, és kész.

De hogy egyáltalán szükséged van-e ilyenekre, ha mégis te neveled, az meg a helytől függ, meg hogy mennyire fontos, hogy nagy állapotban tudd kiültetni.

Ha korán akarsz nagy méretet, és a nevelési helyen kap napot valamennyit, akkor pótmegvilágításnak ennek a pár darabnak elég lesz a kisebb is. Sőt, ha napot nem kapnak, de sok fényt igen, még akkor is elég a kisebb. Csak azért érdemes talán a nagyot, mert a kicsihez még pluszban kell foglalatot, meg hátha később fejleszteni akarod a mennyiséget. (Vagy feladod az egészet...) A nagyra akkor lenne szükséged, ha nagyon gyenge megvilágításban akarnál növényt nevelni, mondjuk, indiai kendert...

Én nem költök lámpára, inkább később fogok neki. Lehet, hogy pár héttel később lesz termésem, de ennyi még belefér. Inkább korábban palántázok, néha még az elfagyást is reszkírozom, de a végleges helyen iramodnak meg igazán a palánták. Ezért március 10-től kezdődően ültetem el a magokat. Előbb a lassan kelőket, mint padlizsán és kápia meg hasonlók, aztán az étkezési, legutoljára macskap.öcse paprika, végül a paradicsom, ami 2-3 nap alatt kint van. Nagyjából 20-a körül keljenek, ez a cél.

Amint kikeltek a meleg és sötét szobában, azonnal viszem ki őket a fűtetlen, de fagymentes és nagyjából világos előtérbe. És amint elég jó kint az idő, máris kirakom őket. Előbb csak nappalra, de április elejétől gyakran van már olyan jó idő, hogy éjszakára is kint lehet hagyni. Nem nőnek túl gyorsan az első hetekben, de nagyon szép egészségesek, nem megnyúltak. Április vége felé kezdenek hirtelen nőni, amikor bejönnek a meleg napok.

2020. nov. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy szeretnék jalapeño paprikát, Kaliforniai paprikát, és fekete paradicsomot, ökörszív paradicsomot is ültetni, ezek meg nem biztos hogy vannak a piacon palantasnal... meg amúgy sem bízok bennük.


Panelban lakom a kertem a szomszéd faluban van, és attól félek hogy megnyulnanak az ablakban a palánták mert olyan hülyén építettek fel a házat, hogy jó ha van 2 óra napfény... na szóval kéne a lámpa.

2020. nov. 21. 13:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, megnyúlnak, de ezen a lámpa nem fog segíteni. Meleg helyen nem fogsz tudni palántát nevelni, érdemi minőségben. De ha a csúnya, megnyúlt palánta is megteszi, akkor csináld.

Ha van erkélyed, akkor még megoldás lehet, hogy ott csinálsz fűthető fóliát dupla buborékfóliából, abban biztosan jobb minőségű palántákat tudsz előállítani. Akkor lámpa helyett egy 3000 Ft-os hősugárzó kell, éjszakára a fagytalanító fokozatra állítva. Csak egy hátránya van, hogy szükség lehet a fólia ajtajának kinyitására napközben, ha túl meleg lesz a napsütés miatt.

2020. nov. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oké, de ha tudok a szobában hűvöset és gyenge szelet biztosítani, valamint nem öntözöm túl akkor működhet a dolog?

Nincs erkélyem.

2020. nov. 21. 21:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, ha tudsz hűvöset biztosítani, akkor az jó. Azt hittem, valami radiátor feletti 27 fokról van szó.

Szél lényegtelen. Jó, ha van, de különösebben nem számít.

Azt nem tudom, ezek a lámpák mennyire szoktatják hozzá a palántákat a kinti, valódi UV-hez, szóval nem fognak-e megégni kiültetés után. Lehet, hogy ebből se lesz probléma.

2020. nov. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mármint, éjszakára kell a hűvös, nappalra nyugodtan lehet még 20 fok felett is, amikor odasüt a nap, meg amikor nyomatod rájuk a lámpát.
2020. nov. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A hűvös az oké, kitalálok valamit, nem akarom az ablakparkanyon tartani őket, oda a lámpa sem fér el, nap meg nem süt be annyira, de majd februárban még meglátom és mérlegelek.


Lehet, hogy semmi értelme nem lesz megvenni, de azért félre teszek rá.


Köszi a válaszokat.

2020. nov. 22. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!