Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megöltem, elszáradt a fügém?

Megöltem, elszáradt a fügém?

Figyelt kérdés
November 3.-án ültettem azóta elfelejtettem öntözni, most két napja leöntöttem egy két literes vízzel ma meg amikor hungarocelből dobtam volna össze valami védőfalat a hidegtől látom lehullott levelei, vége? Ennyi volt? :(

2020. nov. 23. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A füge, az lombhullató... ősszel pedig a levelek lehullanak.

Szóval abból, hogy most lehulltak a levelei, nem lehet megmondani, hogy vége-e vagy sem. Majd tavasszal kiderül. Ha kihajt, oké, ha nem, akkor vége.

Megjegyzem, 2 liter víz, az semmi a fügének, ha szabadföldbe van ültetve. Ha meg cserépbe, dézsába, akkor nem jó fagyokkor locsolni, mert ha a földjébe a víz belefagy, akkor valószínűleg vége lesz neki. Illetve, ha nem szabadföldben van, az első pár évben nem kellene csak úgy kinn hagyni a dézsát, amíg meg nem erősödik. De ezt csak úgy mondom, lévén, hogy nem tudom, hova ültetted.

2020. nov. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kertbe.
2020. nov. 23. 10:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, akkor eléggé kiszúrtál szegénnyel, hogy pont ültetés után nem locsoltad...

De a növények élni akarnak, mindenáron, és sok mindent kibírnak. Meglátod, ha tavasszal kihajt, akkor túlélte. Ha nem, akkor sajnos halott szegény.

2020. nov. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pár hete ugyan hullanak a füge levelek, de most a reggeli fagy meggyorsítja ezt a természetes folyamatot. Ne ess kétségbe, ha egy füge bokorról levágsz pár 30-40 cm-es hajtásvéget és ledugod a földbe (2 rügy a föld alatt), akkor remélhetőleg csaknem mind begyökeresedik és tavasszal majd kihajt.
2020. nov. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Falevéllel befedem az jó lesz neki télre? Vagy hungarocel?
2020. nov. 23. 11:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nem gondoltál arra, hogy a füge nem örökzöld ? :)

Ültetéskor megöntözte szerintem a kérdező, csak azóta nem. Ha tényleg meg volt öntözve egyszer, akkor azóta nem is kellett, mert mindig esett. Majd májusban vagy júniusban, addig nem kell már a szabadban.

De ha tényleg nem volt öntözve ültetéskor se, ebben az özönvizes időben akkor is valószínűleg megmaradt minden károsodás nélkül.

Ha nem ültetted legalább 10 cm-rel mélyebbre, mint ahogy a cserépben volt, akkor szerintem szedd ki, és ültesd újra. Mivel az első télen fagyérzékenyebb, mint utána, és ha véletlenül bejön ilyen -20, mint szokott legalább 8-10 évente, akkor a sekélyen lévő friss ültetésű növényt gyökerestől is el tudja vinni. A következő téltől már ha tövig visszafagy is, de a földből újrahajt tavasszal, ha elég mélyen van.

Hungarocellt véletlenül se használj, meg semmi párát át nem engedő anyagot. Vagy földdel kupacold fel, vagy levéllel, ez elég az első évre, utána pedig már a fűtött védelmi rendszeren kívül nem sok értelmes megoldás létezik, ami nem okoz több kárt, mint hasznot.

2020. nov. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Belocsolni azért kell ültetéskor, hogy a földet odamosd a gyökerei mellé, ne legyenek légrések, ahol kiszáradnak a gyökérbolyhok. Ilyen hidegben elvileg nem száradtak még ki a gyökerek, van esély a túlélésre. Viszont az egyik fagyentes napon öntözd be alaposan.
2020. nov. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!