Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen maszkot használjak...

Milyen maszkot használjak permetezéshez?

Figyelt kérdés

A félálarcot ajánlják, de nem permetezek sokat, évi pár alkalmat csak, és úgy olvastam, hogy arra elég egy ffp3 maszk is.

Ezeket néztem:

[link]

[link]

[link]

[link]

Árban van azért eltérés.



2020. nov. 23. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem akármelyik jó arra a pár alkalomra, + egy ilyesmi:

[link]

2020. nov. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ffp3 az egy szabvány, a rövid permetezésre bőven elegendő. Most sajnos azok ára is elég megnövekedett.
2020. nov. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Ezek leginkább a saját megnyugtatásodra valók. Én már elég sokfélét kipróbáltam, de mindegyik úgy működik, hogy ha mozogsz bennük, akkor még a legpasszentosabb gumiperem nélküli maszk esetében is a levegő 80-90 %-át a maszk mellett veszed. Ki lehet próbálni, ha oldalt körben az arcodra meg az orrodra szorítod, és úgy próbálsz lélegezni, akkor a lélegzés nehéz, viszont ha csak úgy felrakod, akkor könnyű. Lehet, hogy amikor felrakod, akkor még viszonylag felfekszik, de 5 perc intenzív munka után már nem.

Ezeknél többet ér, ha permetezéskor megnézed, honnan fúj a szél, merre viszi a rövid spriccet, és ha mondjuk nyugatról, akkor egyszer permetezel északról, meg egyszer délről, kész a két oldal.

Ha mindenképpen valamit érő maszkot akarsz, akkor az gumiperemes legyen, csak az ér tényleg valamit. Ez se tökéletes mondjuk, mert ha felfelé fordítod a fejed, akkor a gumi is elválik az arcodtól. Ha meg tényleg komolyan gondolod, akkor vegyél 3M ikerszűrős félárarcot. De azért még annál se gondold, hogy 100 %-ban a szűrőrendszeren keresztül lélegzel... Ez saját több éves tapasztalat, nekem már ilyenem is volt.

2020. nov. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ffp3 az porálarc. Mivel nem porral permetezünk, nem a legjobb választás. Ha félálarcot veszel, akkor se porszűrő betétet (P3) vegyél, hanem ABEK1 betétet. A félálarcnál meg kell tanulni jól felvenni, hogy ne járj úgy mint a #3 válaszoló. Ezért is szoktuk külön oktatni.

üdv: egy munkavédelmi szakmérnök.

2020. nov. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4

Ha szemüveges vagy, és hidegben felveszel egy félárarcot, akkor bárhogy veszed fel, amint elkezded oldalra meg felfelé meg lefelé fordítgatni a fejed, egyből párásodni kezd a szemüveg, és semmit nem látsz. Vagyis, nem simul a bőrödhöz.

Egy állandó tartást igénylő munkában gumis álarccal be tudod állítani a legjobb helyzetet, de a fák permetezése az konkrétan a fej állandó erős forgatásával jár, amitől a nyak-, tarkó- és arcbőr hol megfeszül, hol elernyed, hol itt, hol ott, és ez el fogja mozdítani a bármilyen álarcot.

Egy gyakorló permetező, aki majdnem fél hektárt permetez rendszeresen.

2020. nov. 24. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én gyógyszergyárban dolgozok, és minden nap maszkot viselek nem egy irányba bámulva, nekem nincs vele gondom.

A legjobb lenne teljes álarc, de az drága, viszont védi a szemet is. Az enyém 34ezerbe került plusz betét.

2020. nov. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!