Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szobanövényeknél szabad (vagy...

Szobanövényeknél szabad (vagy érdemes) letörölni a port a levelekről?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos benne, hogy le kellene-e törölnöm, hiába engem személy szerint kicsit zavar amikor ilyen kicsi szöszök, por stb. van a növényeim levelén. Nagyobb levelű növényekről beszélek (pl. alokázia és hasonlók). Nem találtam konkrét választ a neten, sok helyen írják, hogy feleslegesen ne fogdossuk a növényt, de máshol meg azt tanácsolják, hogy akár hetente egy nedves törlőronggyal finoman töröljük le a port a levelekről.

2020. nov. 23. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
zuhanyozd le őket időnként.
2020. nov. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én letörlöm. Lehet, hogy rosszul gondolom, de a portól nem tud "lélegezni" a növény, olyan, mintha be lennének csomagolva a levelei.

Meg eléggé ronda is, ha por fedi a növényt.

2020. nov. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A levelek alsó oldalán vannak a légzőnyílások, direkt hogy a por ne tudja eltömíteni őket. A nagyon vastag porréteg a levelet érő fényből vesz el.

A zuhany se rossz, csak attól foltosak lesznek a levelek. Én nagy ritkán száraz, puha ronggyal törlöm, amit muszáj. Nedvessel csak akkor, ha mondjuk valami kártevő miatt mézharmat lepi őket, amit fel kell oldani.

2020. nov. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szabad és jó is a növénynek, ha nincs rajta vastag porréteg, jobban fotoszintetizál például. Szóval le lehet törölni nyugodtan. Zuhanyoztatással viszont óvatosan, mert az a növénytől függ, hogy szereti-e, ajánlott-e. Van olyan növény, amelyik érzékeny pl. a levélközökbe menő nedvességre, kirohadhat miatta, ezeket nem ajánlatos zuhanyoztatni (pl. lepkeorchidea ilyen). A szőrös levelű növényekről egy nagyobb ecsettel (pl. kozmetikai ecset) egyszerűen le tudod söprögetni a port, ezt afrikai ibolyánál alkalmazom. :)
2020. nov. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!