Kezdőoldal » Otthon » Kert » Alacsony kategóriában Stihl/Hu...

Alacsony kategóriában Stihl/Husqvarna az istenkirály láncfűrész még mindig vagy másfajtát érdemes venni?

Figyelt kérdés
2020. nov. 28. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Alacsony árszínvonalon azok is alacsony színvonalúak...
2020. nov. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Abszolút csúcs még mindig a Stihl. Kipróbálsz mondjuk egy kicsi Stihl láncfűrészt, és egy viszonylag nagy, kínai fűrészt töredék áron. A Stihl ezerszer jobb. Persze vannak még más komoly márkák, mint pl az Oleo-Mac, de én már biztos csak a Stihlnél maradok, amíg lesz.
2020. nov. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Orosz láncfűrészt vettem, újonnan, 20eFt körül, 3 éve. Többet bírt már, mint az "istenített" Stihl, Husquarna, Oleo, stb nagynevűek. Ráadásul ilyen tudású/teljesítményű gép a "márkás" gyártmányoknál bőven hatszemjegyű összeg volt. Nem bántam meg a "ruszki" masinát.
2020. nov. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Ha nálad egy Stihl 3 évet nem bírt ki, ott nem a géppel volt a baj ;)
2020. nov. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Először tisztázzuk valamit- az oroszok nem gyártanak fűrészt vagy 20 éve.Amit a fenti úr annak hisz az egy Kínai gép Orosz megrendelésre gyártva.Nyilván ettől még lehet jó.Kínai gépeket javítok-videókat teszek fel -van rálátásom ez esetben.Alapjában véve erősen Stihl párti vagyok az Ms 210 től az Ms 661 ig bezárólag szinte mindegyik típussal találkoztam vagy én magam is rendelkezem.Stihl nagyon vezet a fejlesztésben a Husqvarna az ötös szériában lemaradt.Makita most vonul ki a benzines gép piacáról -46cc től-70cc ig gépeik eszement jók-a tíz év múlva bevezetendő Eu-s rendeletek miatt már csak az akus gépeket fejlesztik gőz erővel.( 10 év múlva minden gyártó palettáján csak elektromos és akus gépek lesznek..ha csak nem vétózza meg valamelyik ) Mivel alacsony kategóriát írtál itt én az ár kategóriát értem, úgy újra eladhatóság miatt még mindíg a Stihl és a HQ a topp de használati szempontból mindenképp jobb egy Efco vagy egy Oleo gép.Azért az ne gondolja már senki,hogy egy 35cc gép tudja azt mint egy 55cc csak azért mert márkás...Vágási teljesítmény kb duplája vagy még jobb.
2020. nov. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

"Azért az ne gondolja már senki,hogy egy 35cc gép tudja azt mint egy 55cc csak azért mert márkás"

Ez teljesen igaz. Csak amíg a nagy kínai, vagy valamilyen noname nagy fűrésszel egy fél óra után meg kell álljak, mert melegszik, szar a motorja, meg mindig széthullik valami rajta, addig a Stihl MS211-el, ami elméletileg egy alap, kicsi gép, egész nap dolgozok, kényelmesen, kicsi fogyasztással, nagyon könnyű, rezgésmentes gép. Összességében fele annyira sem fáradok el vele, mint valami nagy, de szar fűrésszel. És amilyen fát a Stihl vezetője átér, azt el is vágja. A noname fűrészeknél ez nem biztos.

2020. nov. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Micsoda?


A Stihl nem fog benzines gépet gyártani?

2020. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Ez kizárt. Az erdőkben nincs konnektor, hogy be lehetne dugni a töltőt. A teljesítményről nem is beszélve.

A sötétzöldek mindig felvetnek valami világmegmentő ötletet, de azért végső soron nem sok értelmetlen ötletük kerül bevezetésre. Inkább csak akkor, ha a természettől távol élő pesti döntéshozó embereket is zavarja valami, és akkor a problémájukat a vidéki emberekre hárítják. Mint pl. benzines autók helyett elektromosak, vagyis pesti benzingőz helyett szavazzunk a Pesttől távol lévő erőművekre.

2020. dec. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát barátom pedig ez a nagy helyzet,Makita hivatalos honlapját látogasd meg-érdemes.Az EU 10 évet adott az átállásra ,ha autót lehet csinálni 400 lovasat aksisból akkor láncfűrészt is 7 lovasat -aki nem tud kiesik a játékból...Majd jönnek a gyors töltő telepek pár nagy cégnek már most is van 40-60 sec alatt tölti fel az akut -ennyi idő alatt meg se tankolsz.Félre ne érts én is imádom a benzines fűrészeket ,és elképzelni se tudom hogy ne használjam őket max rám hívják a rendőröket majd...Az Ms 211-esnek 6-os.... Ms 210 a munka eszközöm 12 éve ,nincs az a pénz amiért nekiállnék vele tűzifát aprítani.Nyilván kipróbáltad a "nagy de szar" fűrészt is és úgy érezted 2x jobban elfáradtál....gondolom ezen más is röhögött mert ledurrantottak rendesen:) Matek megy? Na akkor egy feladat ..ha a nagy de szar gép 3x gyorsabban vág és a 10m3 tüzifa így 3 órát vesz igénybe vajon mennyi munkaórába kerül a kicsi de drága géppel ? Második kérdés... vajon a 4. órában ki fáradtabb a nagy de szar fűrészkezelő aki már egy órája lóg a neten vagy a kicsi de drága gép kezelő aki még legalább 5 órát szopni fog?...
2020. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

De mi a f@szomat okoskodik az EU mindenben?


500 millió embert szivatnak, a másik 7,5 milliárd meg sz@rik az egészre.

Nem mi mentjük meg a Földet, pláne nem ilyen dolgokkal!

2020. dec. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!