Kezdőoldal » Otthon » Kert » Barnásodik a kókusz fám...

Barnásodik a kókusz fám levele, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még nyár elején vettem, nagyon szépen nőtt, amíg nem jöttek a hideg idők, és bekapcsoltuk a fűtést, ott volt a radiátor mellet, és spricceléssel öntöztem, és ezek miatt elkezdett barnásodni a levele, ezért eltettem a radiátor mellől egy-két hónapja egy másik szobába, de még tovább barnásodott, ezért később átültettem egy nagyobb cserépbe, és átettem egy központi helységbe ahol sok napfény éri, és ahol távol van a radiátoroktól, de már szinte minden levele barnásodik, hogyan tudnám még megmenteni?

2020. dec. 10. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit értesz azon, hogy kókusz fa?

Mutass fotót az egészről és a beteg levelekről.

2020. dec. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az egész fa:

[link]


És a levelei:

[link]


Volt egy kissebb levele, ami már szinte teljesen barna volt, ezért azt levágtam.

2020. dec. 16. 11:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Kókuszpálma :)


Trópusi tengerparton él, tehát fény, meleg és párakedvelő. Különösen ez utóbbira érzékeny, száraz levegőn a levelei elszáradnak.

2020. dec. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, szerintem is fény- és párahiány.

A spriccelés sokat nem jelent, mert elég hamar megszáradnak a levelek, onnantól már csak a száraz levegő van. Valami világosabb és némileg hűvösebb helyen kellene megpróbálni teleltetni.

Az biztos, hogy a hőmérséklethez képest nagyon kevés a fény, a mellette lévő növényen is nagyon szépen látszódik.

A vízben lévő vízkő meg klór pedig szintén nem sokat használ.

2020. dec. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!