Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nemrég kaptam egy elég kicsi...

Nemrég kaptam egy elég kicsi aloe verát. Milyen gyakran és mennyi vízzel kell locsolni?

Figyelt kérdés
Nem szeretném túllocsolni sem, mert tudom, hogy az ilyen növényeket könnyű, de nem tudom mi az amitől még azért nem szárad ki.

2020. dec. 23. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha már legyökerezett, akkor télen havonta egy pár cseppet.

Én az aloékat nem is öntözöm télen, de azok már nagyok.

2020. dec. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
2-3 hetente bőven elég locsolni, ha párás helyen van, akár havi egyszer is. Ázzon el a földje, de ne pangjon alatta a víz, ha kifolyik, azt öntsd ki alóla, mert könnyen elrohadnak a gyökerei.
2020. dec. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. dec. 23. 14:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a hőmérséklet a lényeg, hanem a hőfok is. Lehetőleg 10-16 fok közt teleltesd. De akár a 0 is megteszi. Meleg szobában meg fog nyúlni, tavaszra rettentő ronda lesz.

10 fok alatt szárazon tartsd, 15 fok felett nedvesítheted egy kicsit pár hetente. Véletlenül se áztasd el a földjét télen, mikor hűvös helyen van. Az a nyári öntözés.

2020. dec. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Átírtam az első mondatot, és nem valami jól sikerült...

Szóval, nem csak az öntözés a lényeg, hanem a hőmérséklet is.

2020. dec. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2020. dec. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!