Kezdőoldal » Otthon » Kert » Zárt kert ingatlanra építettem...

Zárt kert ingatlanra építettem házat lebonthatják?

Figyelt kérdés

Zártkert ingatlanra építette egy könnyűszerkezetes házat mivel belvárosban nem boldogúltam volna a csaladommal.

Van egy 1664m2 kerrem és epítettem rá egy házat mert meguntam hogy albérletről albérletre kell költözni.

Semmien engedélyt nem kértem csak csináltam.

Van 4 gyermekem eből a két legkissebb 2 hónapos a mási 2 éves egy 5 éves meg egy 7éves.

Milyen büntetés kaphatok én ezért.

Megjegyzem ha lett volna nagyobb tőke utánna jártam volna mindennek de ez ugymond egy krízis helyzet és a gyerekeimet nem engedhetem hogy az utcán legyenek.

Szeretnék pár hasznos informáciot kérni,vagy esetleg aki járt már hasonló cipőben.



#ingatlan #jog #építkezés #lebontás #Építesi engedély
2021. jan. 22. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Én pont ezt tettem..mire kiderült, túl voltam a bonthatósági határidőn...most is abban lakunk.


Élni kell. Pláne négy gyerekkel. Ne törődj semmivel, még családtámogatást is kérhetnél.

Ha gáz van, írj a miniszterasszonynak.


Nem foglalkozok veled senki(van víz, villany?)

2021. jan. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Helyi építési szabályt kellene megérdeklődnöd mivel ez határozza meg hány százalékban építhetsz rá. Ha elméletileg építhetsz rá, büntetést kell fizetned utólag és legalizálni tudod.
2021. jan. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
négy gyerekkel? Ne viccelj..jó helyen vagy, lazíts..ne ugrálj, az a lényeg.
2021. jan. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk, légi felvételek alapján látják ha valamilyen változás történik és az építési hatóság elkezd szívózni ha valaki engedély nélkül építkezik. Az unokatesómmal pont ez történt, 500.000ft büntetéssel megúszta, fennmaradási engedélyt megkapta elég nagy harc árán.
2021. jan. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Víz villany van.

Viszont a büntetés nem hiányozna.

Mivel elvileg a törvény védi a gyerekeket igy elvileg max büntetes lehet de az nem hiányozna ha emiatt a gyám hivatal elvenné a gyerekeket.

Ettől egy kicsit tartok.

2021. jan. 22. 15:28
 6/8 A kérdező kommentje:
Elvileg csak 3% beépíthető ami 54 m2 de én opyan 80 m2 építettem.
2021. jan. 22. 15:30
 7/8 anonim ***** válasza:

1664 m2 a kerted. 80 nm ennek hány százaléka? Sajnos 5 körül. Némi hunyorgatással akár 3 is leht.


Nyugi, négy gyerek igen tisztelere méltó...Szarjon sünt, aki szívóskodna veled.

(bár sok alja van)

2021. jan. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
1.mit jelent a bonthatósági határidő? Mennyi időnek kell eltelnie?
2021. máj. 12. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!