Kezdőoldal » Otthon » Kert » Autómata öntözőberendezés, mp...

Autómata öntözőberendezés, mp rotátoros körök meddig fussanak?

Figyelt kérdés

Még csak a kertem tervezési szintjén állok, feloszottam az öntöző zónáit. mindenhova mp rotátor kerül, csak gyepfelületet üntözök vele. Kérdés az hogy mennyit kell futnia az mp rotátoros köröknek. Úgy olvastam inkább kevesebbszer többet öntözzünk és 8 mm/órára állítsuk be az öntőési mennyiséget. Mp rotátor vízkibocsájtási adatok szerint kb 10-12 mm/óra (négyes kötésbe) amit kiszór. Tehát olyan 35-50 percet kéne mennie alkalmanként (ahogy egyre melegebb van egyre több alkalommal)!

ez a 35 50 perc szerintetek reális, 50et már soknak érzem kicsik de a matek alapján annyira jön ki, szerintetek?



#automata öntözö
2021. jan. 30. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Matek és a valóság sok esetben nem ugyan az. Én esőmérővel kiváncsiságból lemértem három helyen is, hogy mennyit kap egy adott növény, 6-12 mm között mozgott a szélétől és a közepétől.

Illetve az idő függ a víznyomástól is, nálunk a szivattyú csak 60-70lt képes teljesíteni, illetve a fúrt kút is. Így papír forma alapján símán mehet 50 percet is a locsolás, vagy többet is, de a rákötött locsolóberendezésekig minden befolyásol mindent.


Nálunk elég sok idő volt, míg kitapasztaltuk a locsolóberendezést, elég sok mindent állítottam is rajta. illetve szeles időben is más volt locsolni. Hiába szeretnéd kiszámolni, hogy mennyi és hogy legyen, azon még rengeteg olyan dolog befolyásolhatja, amit nem gondolsz. inkább tapasztalás után érdemes.

2021. jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem szóval simán elszőr állíthatok 40 percet aztán majd kitapasztalom ha kevés esetleg ha sok :) igazság szerint diákmunkába jó pár ézvig ezzel foglalkoztam, öszeszerelés jól ment de a beállításokra számitasokra nem figyeltem oda. Mostanában jó páran megkerestek hogy nyáron összedobnék e nekik egy alap rendszert, ezért kezdtem el utána olvasni, az a lényeg hogy tudjak egy alap beállítást adni a tulajnak amit majd ő a saját igényei szerint tud majd álligatni :)
2021. jan. 30. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!