Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szivattyút vásároljak...

Milyen szivattyút vásároljak ásott kútból történő locsoláshoz?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk házat és a kertben van egy ásott kút. Most mértem meg: a víz 1.5m-nél kezdődik és körülbelül 90-95cm mély. A cső átmérője 15cm.


Nem tervezünk veteményezni hanem majd nyáron a füvet locsolnánk vele ha szükséges (összesen kb 400nm, nem öntözőrendszeres).


Az lenne a kérdés, hogy ehhez a feladathoz milyen elektromos szivattyút javasoltok? Konkrét modell érdekelne.


Pl most az auchan-ban 9000Ft a Hyundai búvárszivattyú, 250W, emelési magasság 60m, vízszállítás 1200l/h. De ööö... kell nekem 60m emelési magasság ha csak 1.5m-re kell emelni?


Előre is köszönöm a segítséget.



2021. febr. 7. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyen mélységre bármilyen egyszerű búvárszivattyú jó. Arra figyelj, hogy a vízszállítás ne legyen túl magas, mert nagyon hamar kiszippantja a kutadból az összes vizet. Ha több pénzt tudsz rászánni, akkor legyen úszókapcsolós, így ha mégis így járnál, akkor se ég le a szivattyú hűtés nélkül. Tudom ajánlani az Elpumps termékeit.
2021. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen csőátmérő? Most akkor ásott vagy fúrt?
2021. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A csőátmérő 15cm.


Fúrt kút, nem ásott, rosszul írtam a kérdésben.

2021. febr. 7. 20:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szóval kb. egy méter magas vízoszlop van egy 15 cm átmérőjű csőben? Az kb. 17 liter víz. Azzal sok mindent nem lehet locsolni. Nem vagyok vízügyi szakember, de ilyen közel a felszínhez nem lesz állandó utánpótlás, mint egy mélykútnál.
2021. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"90-95cm mély"


Ugye csak elírtad?


Ha mégsem, akkor inkább egy esővíz tárolót vegyél az ereszcsatorna alá, mert abból jóval többet fogsz tudni locsolni.

2021. febr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mindentudó99 ***** válasza:
Kicsit zavatos a kérdés. Ha fùrt kùt akkor kell rá egy norton meg egy rendes szivattyù. Nem bùvár
2021. febr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!