Kezdőoldal » Otthon » Kert » Othello szőlő, most olvasom,...

Othello szőlő, most olvasom, hogy úgynevezett "direkt termő" és bor keszitésre tilos felhasználni mert a metilalkohol tartalma miatt mérgező bort ad. Igaz ez?

Figyelt kérdés

Én 28 évvel ezelőtt Othello szőlőből csináltam kB 40 liter bort és még is ittam.

Még élek!

Hobbiból csináltam anno, erről nem is tudtam.



2021. febr. 8. 21:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem úgy mérgez h rögtön meghalsz..
2021. febr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Ez baromság.

Nagyapám egy életen át ivott ilyen bort, 90 évesen ment el, végelgyengülésben.

2021. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
24%
Egy fecske nem csinál nyarat...
2021. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
A déli Balaton-vidéken díjnyertes borok készülnek Izabella, Elvira, Othello, Delavári, Jacquez, Herbemont, Lydia szőlőkből, mind direkttermők és legalábbis ezek miatt senki nem haldoklik.
2021. febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Annyi nincs benne, hogy feldobod a talpadat. De mivel lesz benne, ezért tiltják.
2021. febr. 9. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az Othelloban viszonylag kevés metilalkohol képződik, más direkttermőkhöz képest. Csak a "hivatalos" vörösborok átlaga körüli mennyiség. Legalábbis, ha jól csinálják.

Nem szabad héjon érlelni, mert akkor kétszerese is lehet a metilalkohol. (De tudom, pont azért szokták héjon erjeszteni, hogy szebb színe legyen, és festőbornak használják engedélyezett szőlőfajtákhoz.)

Eladásra tilos bort készíteni belőle, de hogy otthon ki mit iszik, az senkit nem érdekel.

2021. febr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én még az igencsak hosszú életem során sehol nem találkoztam olyan hírrel, hogy valaki Otellószőlőtől metilalkohol mérgezést kapott és meghalt. Pedig sokan a mai napig nem csak egy pohárral isznak meg belőle. Ráadásul akiket én ismerek és ebből van a boruk, mind hosszú életűek, már most 70 felettiek és még élnek.
2021. febr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 puritan ***** válasza:
100%

Nekem van egy 10-12m hosszú Otelló lugasom. Minden ősszel leeszem róla a szőlőt. Egyedűl. Senki más nem szereti csak én.

Így akkor nem is mérgező, csak ha bort csinálnék belőle?

2021. febr. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A friss szőlőben egyáltalán nincs metilalkohol. Csak erjedés közben képződik, a pektin alakul át metanollá.
2021. febr. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

én faiskolában vettem Othelló szőlőt. A tulaj mondta, hogybaz unijó betiltotta, aztán rájöttek, hogyhiba volt, ezért újra lehet ültetni.(kiskertbe)

A nagyüzemi, több száz hektáros Othellót tiltják, még festésre sem engedik termelni.

2021. febr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!