Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kipótolhatom a cserepes...

Kipótolhatom a cserepes jácint virágföldjét kávézaccal?

Figyelt kérdés
Vettem egy kis jácintot, de csak itthon vettem észre, hogy alig van benne már virágföld. 2-3 evőkanál kávézaccal viszont tele lenne a kis cserép.
2021. febr. 15. 05:39
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne 'pótold ki", a kávézaccban még van sokféle, növekedést is gátló anyag (csersav, klorogénsav stb.).
2021. febr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan pótold ki.
2021. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Épp ez az, hogy a kávézacc kimondottan jót tesz a növényeknek.

Kipótolhatod, persze nem akkor, ha a 2/3 részét kell.

2021. febr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A kávézacc (és tealevél) a savas talajt kedvelő növényeknek jó, a többit megöli. Mivel a jácintról csak annyit tudni, hogy a jó vízelvezető képességű, humuszban gazdag talajokat szereti leginkább, így én nem kockáztatnék.
2021. febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De minek is akarnád kipótolni? Tele van nyomatva műtrágyával, a hagyma elég sokat eltárolt, szóval az elég erre az egy hétre, ameddig el nem hervad, és ki nem hajítod.

Ha azt hiszed, hogy majd jövőre is ilyen szép lesz, hát ezt gyorsan felejtsd el. Jó, ha egyáltalán életben tudod tartani, ahhoz meg szakértelem kell, hogy még valami kis virág is legyen rajta jövőre.

2021. febr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!