Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikorra fognak lentebb menni...

Mikorra fognak lentebb menni a telek árak várhatólag?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy senki sem látnok, viszont érdekelne a reális vélemény. Szeretnék venni magamnak egy telket, amire később majd építkezhetek. Egy 2000nm-es telek jelenleg a városunktól 15km-rel arrébb 2.5 millió forint. Városban meg a 600nm-es telkek kerülnek 4.5-5 millió forintba...

Igazából engem nem zavar, hogy a várostól nem messze vannak jó telkek viszonylag reális áron, de azért jó lenne tudni, hogy mikorra mennek lentebb az árak :D



2021. febr. 15. 09:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Vagy lejjebb mennek, vagy feljebb. Esetleg még stagnálhat. :-)

Így jártak rosszul 5 évvel ezelőtt azok is, akik arra vártak, hogy csökkennek az ingatlanárak. Nem igazán jött be, emelkedtek az árak vagy 50%-ot. Persze most a covid miatt más világ van, de óriási áreséseket nem igazán lehet megfigyelni.

2021. febr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, megfordult ez is bennem. A környezetemben mondogatják, hogy 2 év múlva szerintük lentebb esnek az árak... viszont mi van ha pont nem?:D És úgymond ezzel b@szom el a jövőmet.. :(
2021. febr. 15. 09:29
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha a forint stabil lenne, akkor talán lejjebb mehetnének. A mesterséges infláltatás miatt azonban ennek nincs esélye.
2021. febr. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Ingatlan arak lefele nem nagyon szoktak menni! Szoval ne nagyon remenykedj.
2021. febr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
akkor fognak csökkenést mutatni az árak amikor a kereslet csökken és az eladók engednek az árból. de azt hiszem a kormány intézkedései jelenleg inkább emelik az árakat.
2021. febr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Az ingatlan árak soha nem függnek az eurótól.

Mert az infláció és az euró értéke nem ugyanaz.

Tudom, hogy az átlag magyar szerint a nyugat folyamatosan telepszik be, de szerinted ha valaki ránéz, hogy 10-20 év alatt, ha befektetett 1 eurót, az most fél, negyed eurót ér, akkor szerinted a gazdagság reményébe jönnek a külföldiek????????? :D

2021. febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem tudni, egyelőre a covid sem hozott csökkenést - ha valami enyhülés lenne is, drasztikus biztos nem lesz.
2021. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Csak ha lesz valami válság, és az embereknek nem lesz pénzük venni semmit. Amíg van pénz, adig nem mennek lefelé az árak, csak felfelé.
2021. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

ELÍRTAD ! Nem lefele,hanem FELFELE. (Szerintem folyamatosan, különösen az Alföldi régiókból és Déldunántúlról a Nyugatdunántúl (lásd még: "Ausztria"alatt a Wikiben) - irányába.

A helyzet az, hogy a jó építési telkek lassan arrafele elfogynak.

(Nyilván a kormányintézkedések is ilyenirányban hatottak és hatnak ami lassan már akadálya is az új építkezéseknek.)

2021. febr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nyíregyháza és környékén szeretnék telket venni, nem tudom ez mennyire befolyásoló tényező :D
2021. febr. 16. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!