Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen földben hatékony az...

Milyen földben hatékony az ültetés?

Figyelt kérdés
Sima virágföldet szoktam használni pl. citrommagok elvetésére, vagy bármilyen szobanövény dugványozásához. Van ennek hatékonyabb módja? Pl. most a muskátlikat szeretném majd felfrissíteni és a kis hajtásokat szaporítani. Van valami, amiben gyorsabban gyökereznek?

2021. febr. 18. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:

A magok kikeléséhez nem szükséges tápanyagban gazdag föld, hiszen annyi van magában a magban, hogy a csírázás beindulhasson, inkább számít a talaj szerkezete, laza kell, hogy legyen, hogy a piciny hajtás ki tudjon bújni, tartsa valamennyire a nedvességet, de ne legyen mocsár belőle, tőzeg, perlit, szitált föld a tökéletes.

A gyökeresedést elősegíti ha az első átültetéskor nagyon híg mézes vízbe merítjük a gyökerét a palántának, vagy magát a dugványt és fahéjport szórunk rá, nekem ez mindig bevált, dugványoknál is, de most kipróbálom a Gazdaboltból rendelt Radix-M nevű gyökérkondícionálót is, továbbá a kókusztéglát, jókat hallottam arról is, persze palántafölddel elkeverve.

Azt meg kell nézni, hogy a mag nem fényre kel e ki, akkor nem szabad letakarni, csak kissé belenyomni a talaj felületébe egy lapos eszközzel, de ezt gondolom ismered, a petúnia, a bazsalikom ilyen, talán a muskátli is, abban nem vagyok biztos.

Magvetésre azt is ki akarom idén próbálni, hogy egy kis szelet banánkarikába ültetem a magot, ez állítólag remekül segíti a kikelésben, paprika, vagy paradicsom esetén különösen, nedvesen tartja és bőven van a szeletkében tápanyag, meg bizonyos hormonok a csírázáshoz, egy olasz pasi videóján láttam a youtube-on.

https://www.youtube.com/watch?v=xvZYeXpwBbM

Van citromos videója is, nézd meg a csatornáját. Ha a feliratokat beteszed, akkor az olasz magyar automatikus fordítás révén érteni is fogod miket szövegel.

2021. febr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
a banános "trükk" max arra jó hogy berohaszd a magot meg a földte. nem kell ilyen baromságokat csinálni, dugd be a földbe a magot, ha életképes, akkor kikel.
2021. febr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

# Igen, magam is gyanakodtam egy kicsit az olasz szövegelésére, de a mézes víz, meg a fahéj az tuti a gyökeresedésre, az ki van próbálva, legalább is nekem eddig teljesen bevált.

A Radix-M sem volt eddig próbálva nálam, de az direkt erre a célra lett létrehozva, talán jó, majd megírom a tapasztalatomat, ha érdekel valakit.

2021. febr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
én többször próbáltam a fahéjat, semmivel se működött, minden dugvány elhalt. a gyökereztető porok viszint jók, csak ajánéani tudom
2021. febr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy fél liter vízbe teszek pár csepp mézet, de nem többet egy lapos mokkáskanálnyinál, ebben áztatom pár percig a dugványt, vagy a palánta gyökerét és végül fahéjporba mártom, így ültetem el, 100% siker.
2021. febr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A normál virágföldek a muskátli pH-tűréshatárának alján vannak, ha jobbat akarsz, akkor semlegeshez közeli kémhatású földet használj. Ezt vagy C-típusúként árulják, vagy kimondottan muskátliföldként. Ebben a bekevert műtrágyák összetétele is más, mint az általánosnál. (Bár sok gyártónál a muskátliföld nem igazán különbözik a normál földtől.)
2021. febr. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!