Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért száradt és barnul be a...

Miért száradt és barnul be a tulipán hajtás?

Figyelt kérdés
Tescoban vásároltam 3 darabos tulipán hagymát, illetve egy jácintot kb 1 hónappal ezelőtt. A jácintom szépen kinyílt, már el is virágzott, viszont a tulipánhajtásaim az egészséges zöld színről besárgultak, picit be is barnultak és szárazak. Kb. 2 naponta locsolom, a földje sosem szárad ki, de nem is áll a vízben. Tehetek valamit értük, vagy már csak jövőre hozhatnak virágot?

2021. febr. 20. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1 hónapja leültetett hagyma nem hoz virágot.

Szabadföldbe is előző év októberébe kell kiültetni, hogy tavasszal virágozzon.

2021. febr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már el voltak ültetve a kis edénybe, amit vásároltam!
2021. febr. 20. 10:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Bennem az merült föl, hogy valami gombabetegség támadta meg őket. Szóval beteg lehetett a hagyma, amit vettél, nem a te hibád. De nem vagyok szakember.
2021. febr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 naponta locsolni nagyon sok, be fog rohadni a gyökere és tönkre megy. Hagyd, hogy kiszáradjon a földje, így megölöd. Nem tudom, hogy ezen kívül hol és hogyan tartod, tehát én egyelőre azt mondom, hogy a túlöntözéstől.
2021. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A tulipánok már csak a következő életedben fognak virágot hozni. Valami miatt végük van, hogy miért, azt legfeljebb te tudhatod, mert mi semmit nem tudunk róluk. Vagy te se, mert még a termelő vagy a szállító vagy az eladó követett el valamit. De a lényeg, hogy ideje a kukába helyezned őket. A jácintokkal együtt, mert ha lakásban tartottad őket, azok se fognak virágozni neked jövőre. Ezek alkalmi virágok, mint a vágott szegfű.
2021. febr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az ilyen hajtatott jácinthagymák simán túléltek a következő évben a kertben, szóval én nem dobnám ki azért. Tulipánnal még nem próbáltam.
2021. febr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!