Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfa oltásánál az...

Gyümölcsfa oltásánál az oltóvessző tartalmazhat virágrügyet vagy csak hajtásrügyek legyenek rajta?

Figyelt kérdés
Hogyan kell kiválasztani a megfelelő oltóvesszőt?

2021. febr. 20. 20:39
 1/3 anonim válasza:
Nem tartalmazhat virágrügyet, mert az sok nedvességet igényel és kiszárad tőle az egész oltóvessző. Azért kell az oltóvessző tövét is légmentesen szigetelni, meg az alanyt rendszeresen öntözni, hogy ne száradjon el az oltóvessző. Hajtásrügyből is elég egy darab, a kettő van mikor sok.
2021. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ.
2021. febr. 20. 21:10
 3/3 anonim ***** válasza:

A virágrügyet letöröd körömmel, és kész. Akár már az oltóvessző megszedésekor, mert akkor a hűtőben majd beforrad nagyjából tárolás közben. Vagy oltáskor is leszedheted. Ha van Fagéled, akkor a helyét bekened, meg az oltócsap felső végét is. Én már legalább 50, de inkább 100 oltást végeztem olyan csappal, amiről leszedtem a virágrügyet, és nem vettem észre, hogy rosszabb lett volna az eredés. Pár esetben figyelmetlen is voltam, meg régen nem tudtam, hogy érdemes kitörni, és olyankor a virágzás is megtörtént, de termékenyülésre nem emlékszem, pedig volt, hogy direkt nem szedtem le a virágot, kíváncsiságból.

Az oltóvesszőt úgy választod ki, hogy kb. milyen vastagságút szeretnél használni. A túl vastagot nehezebb pontosra vágni, a túl vékony pedig kevesebb tápanyagot tárol el, de ha pont ilyenek kellenek egy adott alanyra egy adott oltásmóddal, akkor nincs mit tenni, ilyen oltóvesszőt használsz.

Lehetőleg olyant szedj, amin távol vannak egymástól a rügyek. De ez se feltétel, csak könnyebbség oltáskor, ha egyenes részt kell vágni. És persze, több méretet szedj, mert ki tudja, hogy alakul majd, amikor ott állsz a beoltandó fa mellett, kezedben a késsel.

2021. febr. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!