Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a probléma a korallvi...

YUIARCEE kérdése:

Mi lehet a probléma a korallvirágommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég kaptam egy korallvirágot, szépen virágzva. De pár nap múlva a növény száradásnak indult. A levelei és a kivirágzott hajtásai is. Mielőtt ez megtörtént volna, földje szikkadt volt, ezért öntöttem rá vizet, de nem sokat.

Hidegből került a melegbe, lehet megfázott?

(Ablakban tartom.)



2021. febr. 21. 11:19
 1/9 A kérdező kommentje:
*virágozva
2021. febr. 21. 11:23
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szívesen adnék tanácsot, de még életemben nem sikerült bolti korallvirágot életben tartanom, pedig amúgy a lakásom, teraszom egy dzsungel. A leghosszabb idő talán 3 hónap volt, de ezalatt is csak agonizált félig kopaszon.
2021. febr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Csak nekem ez a növényke nagyon fontos lenne. Ez az első virág, amit egy fiútól kaptam (úgy rendesen). Nagyon a szívemhez nőtt és nagyon nem szeretném, ha máris tönkremenne...

Ez is bolti, azt tudom, remélem valahogy túléli és nem én öltem meg szegényt.

2021. febr. 21. 11:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén remélem, hogy a virágod hosszú életű lesz!

Addig is ezt olvasgasd, hátha hasznosítani tudod!

[link]

2021. febr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy pozsgás (v. legalábbis félpozsgás) növény, szóval ennek a túlöntözés rosszabb, mint a teljesen szárazon tartás.

Az lehet, hogy szállításkor sok mínuszt kapott, és tényleg megfázott. De alapból nem is szabad télen melegben tartani, mert nem bírja, télen 20 fok alatt tartandó. Ha folyamatosan hűvös helyről melegbe kerül, az levélhullással jár, mint szinte minden növény esetében. 10 fok változást még jól szoktak bírni, de 15-öt már nem.

2021. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rengeteg van, tavasztól őszig a kertben, de télen a zárt, fűtetlen erkélyen. Itt a leghidegebb mínuszokban sem volt 10 fok alatt a hőmérséklet. Hetente egyszer öntözöm, de csak kevés vizet kap. Gyönyörű. Próbáld meg ilyen egészen hűvös helyen tartani tavaszig.
2021. febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Lehet ez volt a baj, mert a legmelegebb szobában volt tartva. Áthelyeztem egy hűvösebb helyre. Csak mindenhol azt olvasni, hogy a meleg a jó neki. Gondoltam, akkor itt a legalkalmasabb. Remélem mostmár rendbe jön majd.


Köszönöm szépen az összes eddigi választ! Sokat jelent nekem!

2021. febr. 21. 14:40
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Szedd ki a tőzegből, takarítsd meg tőle a gyökereit, ültesd át laza földbe, virágföld, homok fele-fele arányban. A beteg leveleket szedd le, nézd át a növényt, a multis korallok gyakran tetvesek. Átültetés után ne locsold meg pár napig, utána adhatsz neki egy kicsikét, hogy észhez térjen. A Kalanchoe Blossfeldiana bírja a meleget, de csak akkor, ha ehhez elegendő fényt kap, tehát közvetlenül az ablakba kell tenned. Nálam a nyugati szoba ablakában vannak, ott is jó nekik, de a délit is szeretik.

Áprilisban elkezdheted a Naphoz szoktatni, nem lesz vele baj.

Ha biztosra akarsz menni, törj le róla egy szártagot, várj vele pár napot ültesd el, gyorsan gyökerezik. Nem kell mindig nedvesnek lennie a földjének gyökereztetéskor sem, szárazon jobb neki, a pozsgások könnyen kirohadnak. Ha kertesben laksz, akár ki is ültetheted.

2021. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Nem locsolod eleget. Ez lehet a baj.
2021. febr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!