Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudnátok zöldséget, gyümölcsöt...

Tudnátok zöldséget, gyümölcsöt ajánlani, ami kis helyigényű?

Figyelt kérdés

Van egy nagy műanyag dobozom, az egyik felébe paprika, a másik felébe paradicsom magokat tettem. Azt olvastam közel egyigényűek. Nem fogja elvenni az egyik a másiktól a tápanyagot, vagy betegséget átadni?

Mivel panelban lakom, csak olyat tudok kipróbálni ami cserépben max. balkon korlátra akasztható tartóban fél el.

Eperrel érdemes lenne próbálkozni majd? Még igen kezdő vagyok a kertészkedésben szóval minden tanács jól jön :)


2021. febr. 21. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Snidling
2021. febr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Na, most rontottad el a dolgot, hogy beletetted a dobozba a magokat. Ha panelben laksz, akkor leghamarabb március legvégén, vagy még inkább április elején lett volna szabad, mert akkorra lesz olyan az idő, hogy lesz némi esélyed kelés után kirakni őket. Meleg szobában tartani kelés után nem szabad, tönkremennek. És a paradicsom pl. nekem 3-4 napra kikel.

Ha az erkélyen akarsz kertészkedni, jobban jársz, ha április végén veszel a piacon palántákat, ezek már elég fejlettek olyankor, egy-két hónappal korábban lesz termésed..

A dobozod egyébként palántanevelésre akar szolgálni? Paradicsomot nem szabad paprika mellé vetni, mert a paradicsom fele idő alatt kikel, és máris kellene kitenni az erkélyre, a paprika meg még olyankor sehol nincs. Mire az is előbújik, a paradicsomot már lehet kihajigálni, mert tönkrement.

A törpe paprikák és paradicsomok kivételével kell azért megfelelő mennyiségű talaj nekik. A mérsékelt növekedésű paprikáknak mondjuk 3 liter, a determinált paradicsomoknak meg 5 liter föld tövenként. Ennyiben fér el az a vízmennyiség, ami egyik öntözéstől a másnapi öntözésig kitart.

Eperből palántát vegyél, az is megterem erkélyen. De azoknál is mondjuk egy 5 l-es edénybe 2-3 tő elég.

Ha szereted a zöldhagymát, akkor már 1-2 hét múlva földbe dughatsz pár étkezési méretű vöröshagymát. Minél nagyobb, annál több szár fog kinőni egyből, és a nagyobb hagymáknak elég kihajtani, már ehetőek is, nem kell várni, hogy vastagodjanak. Ez az egy, aminek minimális talaj is elegendő.

Március elején mehet a retekmag és a salátamag az erkélyládába. Salátából ne fejessel próbálkozz, mert az érzékenyebb, hanem tépősalátával. Ha tudsz venni, az Amerikai barna a legjobb fajta, az nem lesz keserű.

2021. febr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!