Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűtetlen fóliasátorba mikortól...

Fűtetlen fóliasátorba mikortól lehet/érdemes kivinni a palántákat?

Figyelt kérdés
Eddig mindig bent neveltem a palántákat, majd kiültetés előtt kb. 1 héttel kezdtem el kihordani a kinti klímához szoktatás miatt. Idén lett fóliasátram, és nem tudom, hogy mikortól szabad kivinni a palántákat?! A terv az, hogy továbbra is bent kezdem el nevelni, majd ha kibújtak ugyanúgy megy a nevelődobozba fény alá, és majd március körül(ha már alakul a kinti hőmérséklet) kivinném a fóliába. Ez működőképes lehet, vagy hamarabb, esetleg később kéne?
2021. febr. 21. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mátcius vége, április eleje szerintem.
2021. febr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én Március közepén szoktam.
2021. febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is, de ha bejön egy fagy, akkor be kell menekíteni őket éjszakára a házba, mert egy kis fólia csak 1-2 fokot tud hozzáadni a kinti hőmérséklethez.
2021. febr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, tudom, hogy ha jön a fagy, akkor nincs mese, bekell őket hordani estére, de az már nem lenne probléma, ha napközben kint lehetnének már az is nagyon szuper, főleg később, fejlett korukban, mert április körül már problémák szoktak lenni a méretük miatt. :) Estére betudom őket hordani a kazánházba is pl., aztán ott nem fáznak :D
2021. febr. 21. 19:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem április eleje táján már kint szoktak lenni nappal a szabadban, ládástól. Nem azért, mert annyira jó lenne kint az idő, hanem mert nincs fóliám, bent meg csak nyúlnának. Kint, ha lassan is fejlődnek, de szépek, erősek lesznek. Április közepétől meg már gyorsan fejlődnek kint is (a lehűlések kivételével), és éjszakára is csak fagyveszély esetén jönnek be.
2021. febr. 22. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!