Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek hogyan lehetne...

Szerintetek hogyan lehetne már idén is hasznosíthatóvá tenni a telket?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem 3200 m2 telket (eredetileg szőlős volt) hobbikert céljából. Tavaly nyáron még emberes gaz állt benne, mivel csak januárban lett hivatalosan is az enyém, ezért az őszi szántás kimaradt. A tavasz szántás tudtommal annyira nem jó, mert nagy rögöket hagy. A cél az lenne, hogy májusban legkésőbb hasznosítani tudjam. Mi lenne a legjobb megoldás rá? Szántassam fel, aztán totális gyomírtó és végül tárcsáztassam el?

Kicsit jártasabb emberek ölteteit várom, tudom, hogy az lenne a legjobb, ha idén parlagon maradna, de az nem annyira opció.



2021. febr. 24. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk, hogy milyen a föld, nem tudjuk milyen fű nől benne,nem tudjuk milyen nagy.

Először kellene tárcsazni majd utána szántani, valami trágya is elkelne előtte.

Ha a föld nem kötött akkir most is fel lehetne szántani.

Nekünk hatalmas kertünk van és kézzel ásom,ez is egy opció fogod a ásót és minden nap pár négyzetmétert felásol.

Akkor nem lesznek nagy rögek és szét is tudod verni azokat.

Gyomirtót használni meg hamar. Ráér később. Ha perje nől benne akkor permetezni kell az egészet.

2021. febr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt elfeljtettem, de talán segít. Tavaly nyári képek róla:

[link]

Természetesen a gaztenger az én földem, a másik parlagon hagyott minimális gazzal már a szomszédé.

2021. febr. 24. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:
21%

A legegyszerűbb verzió most az, hogy felrotálod az egészet, átgereblyézed, hogy a gazok javarésze kijöjjön, beleforgatsz egy kevés(!) komposztot közben és kész, beveted.


Lehet, hogy nem ez lesz életed veteményese, de hidd el, teremni fog bőven. Az első év úgyis a tapasztalatszerzésről szól, ha eddig nem termeltél komolyabban.


Ezt a szántást meg gyomirtózást amúgy is felejtsd el hobbikert esetén, monokultúrában termesztett vegyszeres zöldségeket a boltban is tudsz venni. Inkább olvass utána a permakultúrának és kezdd el kialakítani a feltételeket, hogy jövőre abban gazdálkodhass.

2021. febr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ekkkora területet elsőre kézzel csinálni felejtős. Most, amíg találsz gazdát aki felszántja, akkor szántasd fel, esetleg, ha hajlndó egy boronát megér. Gereblével pár száz négyzetmátert tudsz egyengetni, az pont elág lesz bukfencet vetni..

Légy türelmes,ha kibírod, akkor jövő ősszel is kérj egy legalább tárcsát.


Ja, és még csak véletlenül se jusson eszedbe gyomírtózni, tüzet rakni. Ha lehet, mindent beszántani, amíg nem kezdenek el magzani a gyomok.


A szántás nem olcsó, de nagyon megéri. Főleg ha hozzáértő csinálja.


Sok szerencsét.

2021. febr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Hát, én nem próbálnám már idén hasznosítani. Azért, mert vadrózsa meg évelő gyomok is vannak, ha jól látom. Azokkal meg mást kezdeni nem tudsz, mint gyomirtózni. De ahhoz meg az kell, hogy kihajtsanak. Akkor gyomirtózol, aztán kivárod azt az időt, hogy elhalnak, aztán szántatsz, aztán elmunkálod a talajt, szóval, máris nyár közepe van. Vagy a gyomok közé ültetsz valamit, hát nem nagy buli.

Ehelyett én először keresnék valakit, akinek van szárzúzója, azzal kellene összedarálni a gyomokat, mert damillal ezt már talán kínos (bár nem megoldhatatlan), aztán szántani, úgy a ledarált növények is a föld alá kerülnek. Így a nagy gazt szántatni ne jusson eszedbe, nem is nagyon vállalná el tisztességes traktoros. Nyáron még párszor megrotázod v. tárcsáztatod, és amikor az évelő gyomok meg a vadrózsa kihajt, akkor glifozáttal lefújod őket. Szerintem a gyomok többsége egyéves, szóval nem kell gyomirtózni az egész területet, csak konkrétan azokat a növényeket, amiket másként nem tudsz kinyírni. Ősszel aztán trágyázni, szántani, jövőre hasznosítani.

2021. febr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
2x átmentek rajta tárcsával és még a rózsákat is kiszedte ezen művelet. Még egy finomabb május elején és kész is lesz. Egyébként ipari kender kerül bele idén, az pont tenni fog arra kevés megmaradt gazra :)
2021. márc. 8. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!