Kezdőoldal » Otthon » Kert » A palánta föld penészesedik...

A palánta föld penészesedik valamit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
2021. febr. 25. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
nem csak sókiválás a föld felszínén?
2021. febr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
szerintem az nem gáz, ha penészesedik, tök szimbiózisban van a penészgomba a földdel, persze kérdéses hogy a növényed minőségét rontja -e, esetleg megeszed -e, ha virág, akkor alkalmaznék vegyszert, ha meg zöldség, akkor nem.
2021. febr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez csak valami nagyon bóvli palántaföld lehet. Friss, nyers komposztálatlan anyag van benne. Az ilyen anyagot nem kedvelik a magoncok. Már feltéve, hogy tényleg penész, nem csak sókiválás.

Valószínű, hogy túlöntözöd, száraz föld nem szokott penészedni. A felszínnek kelés után már nagyjából száraznak kell lenni, csak alulról öntözd.

Nem tudom, milyen körülmények közt tartod, de ha szobában, akkor úgyis tönkremennének a palántáid, szóval jobban jársz, ha így egyben kihajítod, és márciusban, amikor itt az ideje, új földdel és új palántákkal folytatod a projektet.

2021. febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szórj őrölt fahéjat a tetejére. Nekem is ugyanez volt a baj, peneszedett a fold felszíne. Némi fahéj kiváló erre. Ezért ki ne dobd a palantakat! Tartsd az ablakban, néha locsold. Májusban ültesd ki.
2021. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem is azt írtam, hogy a penész miatt dobja ki. Hanem mert úgyis tönkre fognak menni a melegben és az ehhez viszonyított sötétben. És mivel egy ilyen alkalmatlan, nem beérett komposztot tartalmazó anyag, ezért később se fognak benne rendesen fejlődni a palánták.
2021. febr. 26. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!