Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit gondoltok? Ki fog nőni?

Mit gondoltok? Ki fog nőni?

Figyelt kérdés
Apa vett jalapeno chili paprikát. Én megszedtem az egyiknek a magjait, összesen talán 3-5 darab magot sikerült találnom benne. Én ezeket a magokat elültettem egy kiscserépbe, jó humuszos földbe amit előtte átnedvesítettem aztán ültettem el a magokat. Az lenne a kérdésem hogy ha ilyen jó időben mindig kiviszem de estére behozom amíg nincs elég jó idő neki ahhoz hogy este is kint legyen, ki fog e nőni szerintetek. És hogy ha kinő lehet e cserepes növény belőle

2021. febr. 25. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Én világos helyen (pl. belső ablakpárkány) tartanám a melegebb szobában. Kint azért még mindig hűvösebb a levegő.

Évekkel ezelőtt a szomszédék hoztak Tuniszból egy pozsgás növényt. Adtak pár szálat nekünk is. Éveken át kint teleltettem, sosem hoztam be. Kibírta. Tavaly két száracska letört. Földbe dugtam, gondoztam. Néhány napja, amikor erősebb fagyok voltak, behoztam ezt a kettőt a melegre. A többi kint maradt.

Kb. 10 napja ez a benti kettő elkezdett nőni, nyúlni. Már van egy kinyílt virág, de a két szár tele van bimbóval, 1-2 nap és kinyílnak. Ami kint maradt, az még alussza a téli álmát. Ezért ajánlom a szoba melegét és az ablakhoz közeli helyet.

2021. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Túl korán fogtál neki, megfelelő hely híján ráértél volna március közepe után.

Most ha már így történt, kelésig folyamatosan tartsd bent. Utána meg ha ilyen meleg lesz kint nappal, akkor kiviheted, ha pedig hűvösebb lesz, akkor bent tartsd, napos ablakban. Viszont éjszakára mindig vidd hűvös (de nem túl hideg) helyre, hogy ne nyúljanak meg a meleg sötétben.

Cserepes növény lehet belőlük, de csak kint, a szabadban.

2021. febr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

Nem kell kihordani minek? Hisz hidegebb van kint mint bent.

Nem hamar még nekünk is mar ki van kelve a paprika. Májusig nem kell sehova hordani utána teheted ki földbe.

De legyen napos hűvös helyen a szobában.

2021. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na igen, de a legtöbb embernek nincs hűvös és világos szobája, hanem csak meleg szobája, ahol megnyúlnak a kikelt paprikák, és egy hét után végük.
2021. febr. 26. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az attól függ, a jalapeño paprika magja is csak akkor csíraképes, ha megérett. Piros kell legyen.

Ha zöld volt a paprika szerintem dobd ki.

2021. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!