Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a baja a filodendrono...

Mi lehet a baja a filodendronomnak?

Figyelt kérdés

Deli fekvesu szobaban van, heti egyszer ontoztem ahogyan ra is volt irva

Kapott tapoldatot is, sok fenyt.

A kepen fog latszani hogy mekkora kaspoban van.

Egyszer csak decemberben elkezdett sargulni es barnulni es azota folyamatosan rohadnak es szaradnak el a levelei.

Ketsegbe vagyok esve mert nagyon szep magy noveny es nem akarom hogy tonkre menjen

Nem tudom mit csinalok rosszul.

Kerlek segitsetek.

Kepeket ide feltoltottem

[link]

[link]



2021. febr. 25. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát, első ránézésre, ennek sajnos annyi. Nem adtál neki túl tömény tápoldatot? Van a kaspó aljánál rendes vízelvezetés? Nincs penészes szaga a talajnak?
2021. febr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez bizony nagyon úgy néz ki, mint ami kiszáradt, nem kapott elég nedvességet ill.tönkrementek vagy nincsenek megfelelő gyökerei. Öntözni nem óra vagy a naptár szerint kell, hanem az igényeinek megfelelően. Télen többet párologtatnak a levelek és ha a fűtés miatt esetleg még szárítja is áramló meleg levegő, akkor bizony erősen "szomjazik". Szerencsére a filodendron hajtások vízben is könnyen meggyökereznek.
2021. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Lehet hogy a tápoldat a baj

Utana kezdett el igy rohadni.

De nem ertem...valahol azt mondjak kiszaradt mashol azt hogy nem volt vizelvezetes mert niny lyuk a kaspon es ezert elrohadt a tul sok viztol

Most akkor melyik?

Mit tudok vele csinalni?

Hogy oldjam meg?

2021. febr. 25. 19:47
 4/13 A kérdező kommentje:

Igy nez ki a gyokere, nem tunik elrohadtnak

Akkor kiszaradt,ahogy irtad.

Hogyan gyokereztessem meg?

Vagy egyatalan szukseg van?

Vagy csak ultessem at?

2021. febr. 25. 19:55
 5/13 A kérdező kommentje:
2021. febr. 25. 19:57
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Egyrészt a gyökerei már kinőtték a kaspót, úgyhogy ültesd át egy nagyobb cserépbe. Tápoldatot, trágyát ne adjál neki, csak sima virágfölddel töltd körbe. Talán az alsó rügyeiről még kihajt.
2021. febr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
És legyen lyuk a kaspón, hogy ki tudjon folyni felesleges a víz.
2021. febr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Perlitet mondtak h adjak a foldhoz amikor atultetem

Szerintetek is rakjak?

2021. febr. 25. 20:25
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy kell átültetni nagyobba. Látni, hogy még tele se nőtte rendesen a talajt gyökerekkel. Akkor a cserép alján a gyökerek közt nem látszódik a föld, ez az, amikor nagyobb cserepet igényel. Nézd már meg az első két fotót, látni, hogy valamivel nagyobb is a cserép, mint ami feltétlenül kellene egy ekkora növénynek. Ami a túlöntözést valószínűsítené, ha nem lenne fotó a teljesen egészséges gyökerekről.

Kb. így kell kinéznie, amikor el kell gondolkodni a nagyobb cserépen:

[link]

És akkor így néznek ki a gyökerek:

[link]

A régi és most induló levelek állapota alapján szinte 100% az agyontápozás.

Esetleg úgy meg lehet menteni, hogy visszarakod az edénybe (ha nincs rajta lyuk, fúrj rá párat), le is nyomkodod a földet a széleknél, és belerakod egy vödör vízbe, hogy ellepje az edényt. Egy óra múlva kiveszed, és leállítod szárazra, hogy kifolyjon a víz a lyukakon. Utána vissza új vízbe, megint kifolyatod. Ha ez nem használ, akkor semmi. Szép nem lesz még ezután se még vagy 2 évig, de életben marad. (Baktériumfertőzés sincs kizárva, de a tápozás a sokkal valószínűbb.)

2021. febr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Pedig, igenis érdemes átültetni: alul már körtáncot járnak a gyökerek. Nem akkor kell, amikor már tolja ki a növényt a gyökér a cserépből.
2021. febr. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!