Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen ehető növényt lehetne...

Milyen ehető növényt lehetne termeszteni hobbiból egy 8 négyzetméteres erkélyen?

Figyelt kérdés
2021. febr. 25. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Retek, paradicsom, paprika, saláta, zöldfűszerek.
2021. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ehhez tudni kell a pontos tájolást és a fényviszonyokat. Paradicsomot is csak déli napsütötte erkélyen lehet megfelelően termeszteni.
2021. febr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Például zöld hagyma,retek.
2021. febr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyugati fekvésű, viszonylag naposnak mondanám. Az se baj ha jól néz ki maga a növény:)
2021. febr. 25. 20:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Bajaja paradicsom - szerintem jól néz ki és finom.

Sárga körte paradicsom - komoly karó kell neki, de védett helyen októberig is terem.

Ester retek - egész évben vethető ~ 30 napos tenyészidő (a legrövidebb) friss, ropogós.

Mizuna saláta - kicsit fűszeres tépő saláta, nem kell nagy területre vetni, terebélyes "bokor" lesz.

Metélő petrezselyem (sima/fodros) - védett helyen a nagy fagyokig adja a zöldet.

2021. febr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Snidling, metélhető petrezselyem, kisnövésű paradicsom, néhány egyéb fűszernövény(ha szereted), esetleg újhagyma, és a csilipaprika. Sőt, az egyik leghálásabb évelő a lestyán. A piacokon márciustól már cserépben árulják ezeket, attól függően mennyire bírják a tavaszi hideget.


Amúgy az előttem szólók válaszaiból kiválogathatod, ami neked bejön.

2021. febr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bármit, szó szerint. Csak talajmennyiség kérdése. Ebből adódóan, azokat könnyebb, amik kisebbek, és kevesebb földet igényelnek. (Lásd, amiket írtak.) Egy ismerősömnek az erkélyén kb. 30-féle ehető növény termett, még tök is volt. Ez mondjuk legalább egy tonna földet jelentett, szóval az alatta lakó helyében felmentem volna, és lehajigálom a növényeit, meg esetleg az ismerősömet... De így, hogy nem én laktam alatta, azt mondhatom, hogy érdekes kísérlet volt.
2021. febr. 26. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!