Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet fűszernövényeket konzerv...

Lehet fűszernövényeket konzervdobozba, befőttesüvegbe ültetni?

Figyelt kérdés
Pinteresten sok ilyet találtam és nagyon tetszik. Csak nem tudom, hogy ez tényleg működik és megél benne a növény vagy csak jól mutat a fotón.
2021. febr. 26. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.

De a vízelvezetést meg kell oldani.

2021. febr. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
53%
Persze, megél, de csak dísznek jó mert sosem nő meg igazán nagyra. Én ültettem már konzervbe petrezselymet, mentát és újhagymát is, mind szépen cseperedett, megmaradt, de nagyon kis picurkák lettek. Főleg az újhagyma, sosem lett fél centinél vastagabb. Számít azért nekik, mennyi földben vannak. Én nem foglalkoztam a vízelvezetéssel, inkább minden nap öntöztem őket, csak kitapasztalva, pontosan mennyi kell nekik.
2021. febr. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Hát igen, nem mindegy, hogy ötliteres uborkásüveg, vagy bébiételes.

De az üveg belseje bezöldül, nagyon gyorsan csúnya algás lesz, szóval nem érdemes vele kínlódni. Utána ki se tudod emelni földestől a növényt az átültetéshez, szét kell törni az üveget.

2021. febr. 27. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Ha meg tudod alul fúrni, akkor gyakorlatilag úgy funkcionál, mint egy virágcserép.

Feltehetnéd amit láttál, mert így nehéz elképzelni, hogy ez hogy lehet szép.

2021. febr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Például: [link]


De sok ilyen van, kb. mindenbe ültetik őket és szerintem szép, nekem legalábbis tetszik. Van nagyobb üvegem, konzervem is (bár a konzerv az inkább a klasszik méret), meg is tudom fúrni. Csak még sosem csináltam és én is attól félek, hogy nem nő meg rendesen, kevés a föld, elrohad stb.

2021. febr. 27. 11:56
 6/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem annyira jó ötlet. Konzervdobozba csak olyat lehet ültetni, ami nem különösebben fényigényes, mert tűző napon a fém úgy átforrósodik, hogy kiégeti a gyökereket. Az üveggel pedig az a baj, hogy az orchideákon kívül nagyjából minden növénynek árt, ha közvetlen fényt kap a gyökere. Ha befested az üveg külsejét, akkor működhet.
2021. febr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!