Kezdőoldal » Otthon » Kert » Létezik egy ásónyélre húzható,...

Létezik egy ásónyélre húzható, kétoldalas fogantyúval ellátott, fel-le mozgatható "döngölő", ami különösen kemény talajon BEÜTI AZ ÁSÓT a talajba. Hogy hívják az ilyen beütőt?

Figyelt kérdés
2021. márc. 3. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ifjú koromban erre a csákányt használták. Ma inkább a bobcatet. Nem emléskzsem, hogy láttam volna ilyen szerkezetet valahol komolyan használni.
2021. márc. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A Discovery, vagy a National Geographic TV adón van egy sorozat, ahol távoli, lakatlan helyeken (őserdőben, Alaszkában) építenek fa (rönk) házakat az új tulajdonosok. Itt a gödrök ásásához használják ezt a bizonyos szerkezetet. Egy felül zárt csőről van szó, amelyik ráhúztató az ásó fa nyelére, kétoldalt egy-egy (mint az ácskapocs) fogantyúval, az ásót a földbe szúrva emelgetik ezt a tákolmányt. Visszaeresztve az ásó végére ráütve besegíti az ásót a földbe.

Praktikus, kemény talajon nem kell erőlködni, amit én tákoltam, az kb. 4-5 kb, pár félméteres emelgetéssel már át is vágta a gyökérfonatokat.

A csákány nem jó helyette, a bobcat sem lenne jó a virágos kertembe. Talán még olajkút fúró berendezés sem...

2021. márc. 4. 11:06
 3/3 A kérdező kommentje:

Megtaláltam, fém sulykolónak hívják. Döngölőként is megtalálható, pl. a "szerszamia.hu" szerszám webáruház S65424 cikkszámú terméke. (Képet akartam feltenni, de nem tudom a módját, azért utaltam az árúház döngölő megnevezésű termékére.)

A válaszokat köszönöm...

2021. ápr. 17. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!