Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kezdő bonsainak mit ajánlanáto...

Kezdő bonsainak mit ajánlanátok? Arra gondolok mit érdemes ültetni,esetleg pár tipp. Köszi :)

Figyelt kérdés

2021. márc. 4. 06:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én több fával próbálkoztam.

Nem ajánlom ültetni vegyel üzletben vagy áss ki a természetben valahol.

Ami meglepett az a dió a könnyen formazhato bárhol kihajt ahol visszavagod.

Hoztam erdei fenyőt az is alkalmas, juhar de bármilyen gyümölcsfaval is probalkozhatsz.


Simán kimehetsz a természetbe aztán gyűjthetsz kis fákat 10 ből kb 3-4 marad majd meg.

Kerti földet raktam a cserépbe az nem puha mint a boltokban kapható. Köveket kavicsot is tettem a cserépbe mert ugye az lapos es lent kell tartani a gyokeret.

Először bőven elég az olcsó műanyag cserép később úgyis atkell majd ültetni.

Nekem 10-15 cserepem lehet és mar kezdenek bonsaira hasonlítani.

2021. márc. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem véletlen, hogy Japánban "találták ki" a bonsai-t, ahol magas a levegő páratartalma, így a kis növények kevésbé tudnak kiszáradni, ugyanis a bonsai halála a kiszáradás.
2021. márc. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

lonicera nitida

gyors növekedésű, de nem árt neki a metszés, apró levele van alapból és télálló


1-2 év alatt tök jó formákat lehet belőle nevelni

2021. márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Magról tényleg nem érdemes ültetni?

Rendeltem pár ezerért bonsai mag mixet,kaspókkal,el is ültettem hátha...mennyi ideig érdemes várni, hogy lesz e valami belőle?

2021. márc. 5. 08:09
 5/12 anonim ***** válasza:

a bonsai mag átverés

ilyen nincs

a bonsai növény a neveléstől lesz az ami

2021. márc. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azt én értem, hogy a neveléstől lesz bonsai, de a fikusz is magról nő.

Arra gondoltam, hogy érdemes e magról ültetnem és várnom vagy vegyek inkább egy rendes bonsaiként neveltet és azt nevelgessem inkább?

2021. márc. 5. 10:01
 7/12 anonim válasza:

Ne vegyél bonsait.


Magról nem érdemes próbálkoznod, mert elveszi a kedved. A kikelt növényhez kb. 2 évig hozzá sem kell nyúlni, és 4-5 mire hasonlítani kezd egy fára.


Kertészeteknél nézz mirtuszloncot, puszpángot, egyéb hasonló talajtakaró vagy sövénynövényt. Párszáz forint, elég szívósak, viszonylag gyorsan nőnek, lehet velük kísérletezni, és kevésbé fáj, ha elpusztul, viszont ha bonsai lesz belőle, nagyobb sikerélmény. 2-3 év alatt szép fákatt lehet nevelni belőlük.


És facebookon keress valami növényes csoportot, biztos tudsz szerezni pozsgafa hajtást, azt beledugos a földbe és nő. Elég igénytelen, nem gond neki, ha elfelejted locsolni, gyorsan nő, és tűri, ha rosszul metszed meg.

Fikusz hajtást hasonlóan egyszerű szerezni. Azt vízben kigyökereszteted és kész. Ha erős fáról kapsz hajtást, akkor az ezerszer strapabíróbb lesz, mint egy bolti.

2021. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Fikusz nagyon szimpatikus és szép is,pozsgafának utána nézek,de nagy a kedv, szóval biztos tetszeni fog.

2021. márc. 5. 16:38
 9/12 anonim válasza:
türelmet :)
2021. márc. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kezdésnek kis levelű, szárazságtűrő, kisebb termetű akár bokros növekedésű növényeket ajánlanék. Ezek sokat bírnak, lehet rajtuk gyakorolni, nem sértődnek meg. :)

Ilyenek lehetnek a már említett

- mirtuszlonc (Lonicera nitida)

- tűztövisek (Pyracantha)

- tiszafák (Taxus baccata)

- tamariska (Tamarix tetrandra)

- mezei juhar (Acer campestre)

- gyertyán (Carpinus betulus)

A buxus a puszpángmoly óta sajnos felejtős.

Ezeket szinte bármelyik kertészetben megkapod, kicsit alakítasz rajta, be lehet ültetni tálba és spóroltál magadnak 2-3 évet ahhoz képest mintha te ültetted volna magról.

Ennek ellenére javaslom a magról ültetést is ha érzelmileg kötődsz egy fához mert mondjuk oda jártatok a csajoddal alá. Vagy csak úgy kísérletezés képpen is.

2021. márc. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!