Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen aprítót ajánlotok...

Zigó László kérdése:

Milyen aprítót ajánlotok szőlő venyige aprítására?

Figyelt kérdés

2021. márc. 6. 18:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én évekig küzdötten ezekkel a tescós, meg obi aprítókkal, a vastag ágat már nem vitte egyik se, a vékonyat meg csak összenyomkodták, feltekerték. Szétment mindegyik 2-3 idény alatt. Egyszer kölcsönkaptam egy stihl gépet, hát az egy álom volt. Mindent ledarált, még a 3-4 ujjnyi ágatat is nevetve. Mondjuk drága is volt, így nem olyat vettem, hanem egy boscht 150 ezer körül. Azzal is teljesen elégedett vagyok, visz mindent, haladós a munka.


[link]


[link]


Ezeket bátran ajánlom, jó gépek.

2021. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mégis, mennyi szőlőd van? 3 tőke, vagy 1000 m2? Nagyon nem mindegy a válasz szempontjából.

Ilyen kicsi gépek 10-15 méter szőlőhöz megfelelőek.

Meg az se mindegy, hogy mulcsnak való aprítékot szeretnél, vagy tüzelhető 6 cm-es darabokat. Na és, hogy ahol aprítani szeretnél, van-e áram.

2021. márc. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet vele fűteni, büdös mint a fene, sok a hamu, kormolja a kéményt. Komposztba viszont nagyon jó a szőlő.
2021. márc. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Ha száraz, nem kormol. A hamu tényleg sok, de ha ingyen van, akkor mit számít...

Különben a kérdezőt - bármire is akarja használni -, nem a mi véleményünk érdekli, hanem hogy mivel tudná felaprítani.

Minket meg az érdekel, hogy mekkorára akarja aprítani, vagyis milyen jellegű aprítót ajánljunk.

2021. márc. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A szőlő 600 nm,áram 15 A,és nem égetésre.Könnyű és nem túl drága gépet keresek.
2021. márc. 7. 15:43
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát, olyan igazán megfelelőt nem fogsz találni. Ebben a városi kiskerti kategóriában kb. az első válaszban linkelt Stihl az egyik legjobb. Megnéztem pár Youtube-videót róla, és nagyjából 8 másodperc az ágbehúzási sebessége. Számolgattam egy kicsit, és tippem szerint ha nem pihensz egy percet se, csak nyomod folyamatosan, akkor 8 óra alatt tudod ledarálni az összes szőlővesszőt. Ilyenre gondoltál? Meg lehet csinálni éppen, de szerintem nem valami jó buli.

Lehet, hogy mégis valami olcsóbb benzinesben kellene gondolkodni. De az nehezebb is, hangosabb is, drágább is. Viszont gyorsabb.

2021. márc. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Amivel szimpatizálok az a RIWALL PRO RES 3044,és a HECHT 626,csak egy kicsit nehéz.Nem tervezem egyszerre ledarálni az egészet.Ezek maró hengeresek,késes nagyon hangos és a vélemények alapján nem is mindig húzzák be a vesszőt.
2021. márc. 8. 16:30
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem volt maróhengeres, soha többet! 5perc darálás 5 perc piszkálás, 5 perc darálás...
2021. márc. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt, mivel egy ismerősömnek volt, és ő elátkozta még az ükunokáját is annak, aki a maróhengert kitalálta. A vékonyabb nyers ágakat nem darabolta össze, viszont percek alatt eldugult.
2021. márc. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Na itt a dilemma,most akkor milyen legyen?
2021. márc. 9. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!